Kininis kordicepsas (Cordyceps sinensis), tiksliau, kininis ofiokordicepsas (Ophiocordyceps sinensis), nes toks šios rūšies mokslinis pavadinimas vartojamas nuo 2007 metų, taip pat dar žinomas kaip vikšrų grybelis arba, paprasčiau, kordicepsas. Šiltaisiais metų mėnesiais jis auga kaip ir bet koks kitas grybas, tačiau žiemą jo namais tampa tam tikrų drugių rūšių lervos. Kad išliktų, grybas paverčia vabzdį mumija, o tuomet juo maitinasi. Kordicepsų natūraliai randama Tibete ir Nepale trijų‒penkių tūkstančių metrų aukštyje virš jūros lygio.
Šis grybas, atrastas maždaug prieš pusantro tūkstančio metų Himalajų piemenų, greitai buvo pritaikytas kinų natūraliojoje medicinoje, daugiausia kaip aktyvinanti ir senėjimą stabdanti medžiaga, neleidžianti vystytis demencijai ir pagerinanti fizinę būklę. Dėl savo retumo ir stebuklingų savybių kordicepsas buvo labai brangus. Senovės Kinijoje jį galėjo sau leisti tik imperatoriaus dvariškiai ir aukštuomenė. Mūsų laikais šie grybai auginami bioreaktoriuose. Metinė produkcija skaičiuojama milijonais tonų, todėl dabar jų išskirtinėmis savybėmis gali naudotis kiekvienas.
TIENS šį nuostabų papildą gamina naudodama pažangiausias biotechnologijas ir išsaugo natūralią preparato sudėtį.
Poveikis
Sustiprina bendrą organizmo atsparumą.
- Gali pagerinti apetitą.
- Suteikia energijos, padidina ištvermę, sumažina nuovargį ‒ tai gali padėti pagerinti sportinius rezultatus.
- Pasižymi antivirusinėmis ir antibakterinėmis savybėmis, veikiančiomis, pavyzdžiui, auksinį stafilokoką (Staphylococcus aureus).
- Padeda subalansuoti cukraus metabolizmą kraujyje.
- Palaiko kvėpavimo sistemos veiklą, ypač pagerina plaučių veiklos efektyvumą ir sugebėjimą panaudoti deguonį (pagreitina ląstelių prisitaikymą prie mažo deguonies kiekio).
- Gali sustiprinti vyrų potenciją.
Sudėtis
Pagrindinės kordicepso sudedamosios dalys yra kordicepinas ir adenozinas – veikliosios medžiagos, kurios lemia grybo auginimo kokybę. Jos gali atlikti vaidmenį plataus spektro biologiniuose procesuose, pavyzdžiui energijos perdavimo tarp ląstelių procese. Kitos veikliosios medžiagos yra polisacharidai, kordicepso rūgštis ir vitaminai A, B, C, E, 16 aminorūgščių, superoksido dismutazė (SOD), cinkas, selenas, magnis, geležis ir kalis.