Klientų lankymosi režimas pas mus Herbariuje apie vieną kartą per metus. Vakar nuo pat ryto viena 40-metė lankytoja vos įėjusi pro duris su graudulingomis ašaromis puolė prie manęs:

„Oi, Žanna, viskas, paskutinį kartą matomės, daugiau nebepasimatysime… U-u… A-a-a…“

Kruopščiai vertinu moters išorę: suliesėjusi, pablyškusi, sukumpusi: kokia nors rimta liga užpuolė, mąstau sau… „Kas, brangute? Kas nutiko? Pačiai ar šeimos nariams kas nors?“ Ji akimirkai siaubo kupinomis akimis atsitraukia nuo manęs:

„Taigi koronavirusas!!! Niekas neliks gyvas!!! Ką Jus dar nežinote?“

Kiekvieną dieną skambučiai į Herbarių ir žinutės į asmeninį messenger‘į:

„Gal trumpai kokį patarimą galėtumėt, kaip apsisaugoti nuo tu virusų, kokių arbatėlių pagerti ir, jei jau koks priliptu, ką pavartoti 😊
Būtų didelis ačiū, nes baimes akys didelės“.

Dėl laiko stokos asmeniniam bendravimui nutariau parašyti savo nuomonę ir patarimus čia.

Paprastais žodžiais apie Koronavirusą.

Jo šeima didelė: 2020 m. sausio mėn. mokslininkai suskaičiuoja 40 rūšių RNR turinčių virusų. Pavadinimas siejamas su viruso, kurio išorinis atvaizdas primena karūną. „Karūnos“ tikslas koronavirusuose yra susijęs su jų specifiniu PRASISKVERBIMO PER LĄSTELĖS MEMBRANĄ mechanizmu: jis apgauna mūsų patiklias ląsteles imituojant gimtąsias molekules.

Didelės skyros krioelektroninė mikroskopija ir superkompiuterija leido išsamiai išanalizuoti koronavirusų infekcijos mechanizmus.

Viruso „karūnos” struktūra palaikoma iki pat suliejimo su ląstelės membrana, o po to vyksta didelės transformacijos, kad įvyktų viruso ir šeimininko membranų suliejimas ir prasidėtų infekcija (daugiau informacijos »»)

Mūsų ląstelės receptorius atpažįsta „karūnos” smaigalio glikoproteinų trimerio architektūrą kaip savo ir priima į save netikrą („padirbtą“, „feikinę“) molekulę. Tuomet virusas prasistumia į ląstelę. O jau patekęs į ląstelę – prasideda viruso gyvenimas: jis sparčiai dauginasi ir naikina šeimininkus.

Toks savotiškas Trojos arklys. Tad naikinkime jį išorėje, kol virusas dar neįsiskverbė į organizmą.

VIRUSO GYVYBINGUMO naikinimas:

  • Koronavirusai keletą metų išlaiko savo infekcinį aktyvumą liofilizuotoje (+4 ° C) temperatūroje, užšaldytoje būsenoje (–70 ° C). Gyvenkime šiltai.
  • UV spinduliuotė inaktyvuoja virusus per 15 minučių, organinių riebalų tirpikliai (alkoholis) ir plovikliai – per kelias minutes. Būkime saulutėje.
  • Išorinėje aplinkoje jie inaktyvuojami +33 ° C temperatūroje per 16 valandų, +56 ° C temperatūroje per 10 minučių. Pirtelės, karštos vonios – naikina virusą.
  • Žmogaus koronavirusams optimalus pH yra 7,0–7,5 (derėtų palaikyti šarminį organizmo balansą).
  • Ore išlieka 8-10 valandų, vandenyje – iki 9 dienų. Vėdinkime patalpas.
  • 70% etanolis (etilo alkoholis) mažiau nei per 2 minutes sugadina viruso apsauginį sluoksnį ir jis negali daugintis, nors viruso genomas išlieka neatsiejamas iki 30 minučių po apdorojimo. Dezinfekuokime rankas alkoholio turinčiomis priemonėmis.
  • Visos rankos apdorojimo priemonės per 30 sekundžių sunaikina virusą žemiau aptikimo slenksčio. Taigi rankų dezinfekavimo priemonės yra veiksmingos prieš koronavirusus.
  • Efektyvus ultravioletinių spindulių švitinimas „kvarco lempomis“.
  • Svarbi problema yra koronaviruso atsparumas pakuotėse, kurias milijonai pristato iš Kinijos. Jei viruso nešiotojas per kosulį išskiria virusą kaip aerozolį ant daikto ir po to hermetiškai supakuojamas į pakuotę, tada viruso gyvenimo laikas palankiausiomis sąlygomis gali būti iki 48 valandų.

ŽOLELIŲ ARBATOS turi greitinti skysčių apytaką organizme (prakaitavimą, šlapinimasį), šarminti jį ir mažinti paburkimus, uždegimus bei virusų aktyvumą:

Labai prašau atkreipti dėmesį, kad arbatos turi būti PAKANKAMAI KARŠTOS – 50°C: užpylus ant žolės verdančio vandens, po 30 minučių arbatos temperatūra tinka vartojimui ir koronaviruso nuginklavimui.

Nonsensas (o gal ir ne), tačiau, būtent kinų technologijos sukūrė mums priemones kovai ir apsaugai nuo koronaviruso:

DŽIUGI ŽINIA TĖVELIAMS: Vaikams, sergantiems 2019-nCoV infekcija, klinikinės apraiškos yra nespecifinės ir švelnesnės nei suaugusiems »»

Susiję produktai

Close
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.