Tabletės „Digest” 90 tabl. x 400 mg

Pasak kinų, sveika virškinimo sistema – viso organizmo sveikatos garantija. Dėl prastų mitybos įpročių ir pernelyg didelio streso patiriame įvairaus pobūdžio skrandžio ir žarnyno negalavimus, todėl TIENS sukūrė „Digest“ – natūralius maisto papildus, kurie padės palaikyti tinkamą virškinimo sistemos veiklą.

Vartojimas

Gerti (kramtyti) po 1-2 tabletes po kiekvieno valgio.

Įspėjimas

Pasak kinų, sveika virškinimo sistema – viso organizmo sveikatos garantija.

Dėl prastų mitybos įpročių ir pernelyg didelio streso patiriame įvairaus pobūdžio skrandžio ir žarnyno negalavimus, todėl TIENS sukūrė „Digest“ – natūralius maisto papildus, kurie padės palaikyti tinkamą virškinimo sistemos veiklą.

41.22 

Kinų patarlė byloja: „Inkstų darbingumas – įgimtas, skrandžio – įgyjamas“. Iš tiesų skrandžio ir virškinimo problemos dažniausiai atsiranda dėl mūsų pačių kaltės. Per mažai sportuojame – sulėtėja medžiagų apykaita, mūsų gyvenimo būdas yra įtemptas, vartojame perdirbtą maistą, kuriame daug konservantų, o tai naikina virškinamojo trakto bakterinę mikroflorą. Gerosios žarnyno bakterijos yra labai svarbios tinkamam organizmo funkcionavimui.

Sveiko žmogaus virškinamajame trakte dominuoja naudingosios probiotinės bakterijos (Bifidobacterium ir Lactobacillus). Jų yra fermentuotuose pieno produktuose, farmaciniuose preparatuose ir prebiotikuose.

Prebiotikai – nesuvirškinamos maisto sudedamosios dalys, kurios stimuliuoja bakterijų, esančių gaubtinėje žarnoje, augimą ir jų aktyvumą bei pagerina žarnyno būklę. Prebiotiniuose polisachariduose esantis inulinas ir kelios rūšys krakmolo yra atsparios virškinamojo trakto fermentams. Oligosacharidai, pasižymintys prebiotinėmis savybėmis, yra fruktooligosacharidai (FOS).

Pasak kitos kinų patarlės, „Jei skrandis negaluoja, dar 100 kitų ligų atsiranda“. Vadinasi, tinkama mityba palaiko gerą savijautą, o maisto produktai ne tik teikia maistingųjų medžiagų, bet ir padeda pagerinti sveikatą. Būtent augalinės kilmės maistas yra laikomas itin naudingu sveikatai ir dėl šios priežasties vadinamas funkciniu maistu. Tarp sveikatą gerinančių medžiagų yra maistinės skaidulos, aminorūgštys, baltymai, vitaminai ir mineralai, nesočiosios riebalų rūgštys, cholinas ir lecitinas, taip pat jau minėtosios pieno produktų fermentinės bakterijos ir oligosacharidai. Dauguma šių medžiagų yra TIENS tablečių „Digest“ sudėyje – jos natūraliu būdu palaiko tinkamą virškinamojo trakto veiklą.

Poveikis

Preparato sudedamosios dalys pasižymi šiuo poveikiu:

  • skaidulos pagerina žarnyno peristaltiką ir tuštinimąsi, sumažina dujų kaupimąsi žarnyne bei pagerina virškinimą,
  • probiotinės bakterijos papildo natūralią virškinamojo trakto mikroflorą,
  • pektinas padeda palaikyti tinkamą cholesterolio kiekį kraujyje (jei kasdien suvartojama 6 g),
  • linų sėmenys saugo virškinamąjį traktą,
  • linų sėmenyse esantys vitaminai ir mineralai palaiko tinkamą įvairių medžiagų apykaitą.

Sudėtis

Tabletėse „Digest“ yra maistinių skaidulų: inulino, obuolių pektino ir celiuliozės, taip pat linų sėmenų, anyžiaus bei gerųjų bakterijų: bifidobakterijų ir Lactobacillus acidophilus.

Maistinės skaidulos, dar vadinamos ląsteliena, yra įvairių augaluose esančių medžiagų, įskaitant celiuliozę, ligniną ar daržovių lipus, rinkinys. Skaidulos, kurių nevirškina virškinamojo trakto fermentai, teigiamai veikia jo funkcijas, nes sugeria vandenį, išbrinksta ir pagerina žarnyno peristaltiką.

Pektinai – vandenyje tirpios skaidulinės medžiagos, randamos įvairių augalų ląstelių sienelėse. Šiame preparate yra obuolių pektino. Buvo įrodyta, jog kasdienis 6 g pektino suvartojimas padeda palaikyti gerojo cholesterolio kiekį kraujyje, o 10 g pektino sumažina gliukozės padidėjimą kraujyje pavalgius.

Linų sėklos, dar vadinamos linų sėmenimis, yra vienas iš populiariausių produktų, naudojamų natūralioje medicinoje. Sėmenyse yra daugybė naudingųjų medžiagų: nesočiųjų riebalų rūgščių, skaidulų, lengvai virškinamų baltymų, vitamino B1 ir B6, kurie padeda užtikrinti tinkamą baltymų ir glikogeno apykaitą.

Taip pat jose yra magnio, kalcio, kurie reikalingi tinkamai virškinimo fermentų funkcijai, geležies, cinko, kurie reikalingi įvairioms organizmo funkcijoms, įskaitant ir angliavandenių bei riebiųjų rūgščių medžiagų apykaitą, o cholinas – viena iš lecitino sudedamųjų dalių – reikalingas tinkamai riebalų apykaitai. Šios sėklos naudojamos gydant vaistažolėmis kaip skrandį sauganti ir virškinimo sistemos negalavimus palengvinanti medžiaga.


Straipsniai

Vasaros pokštai mūsų sveikatai »»

Maistas – ir ligų, ir sveikatos šaltinis »»

Pilvo pūtimas »»
Apie plonojo žarnyno veiklą »»

Jums taip pat gali patikti…