Spirulinos kapsulės 100 kaps. x 0,25 g.

Spirulina – tai dumbliai, pasižymintys dideliu maistingųjų medžiagų kiekiu ir teigiamu poveikiu savijautai. Tai lengvai įsisavinamų baltymų, vitaminų, mineralų ir kitų žmogaus organizmui svarbių medžiagų šaltinis. Būtent dėl savo maistinės vertės melsvadumblis spirulina praturtina astronautų mitybą kosminių ekspedicijų metu.

Vartojimas

2 kapsulės tris kartus per dieną.

34.30 

Manoma, kad Žemėje spirulina atsirado maždaug prieš 3,5 milijardų metų ir tai yra viena iš seniausių gyvybės formų planetoje. Ji natūraliai aptinkama sekliuose tvenkiniuose ir ežeruose, kuriems būdingas aukštas pH ir didelis druskingumas – daugiausia Afrikoje, Azijoje ir Pietų Amerikoje. „TIENS“ melsvadumblis spirulina yra gaunamas iš Chenghai ežero, esančio Junano provincijoje Kinijoje, iš natūraliai švarios, neužterštos aplinkos.

Šiais melsvadumbliais maitinosi actekai bei Afrikos gentys, gyvenančios aplink Čado ežerą. Šiuolaikiniai žmonės spiruliną aptiko 1940 metais, o nuo 7-ojo dešimtmečio vidurio ji buvo nuodugniai tyrinėjama. TIENS sukūrė maisto papildą, kurio pagrindinė sudedamoji dalis yra melsvadumblis spirulina. Spirulinoje gausu svarbiausių kūno statybinių medžiagų: vitaminų, mineralų, baltymų, praturtinančių mūsų mitybą. Kadangi spirulina labai gerai įsiskverbia į žmogaus audinius, ji naudojama ir kosmetikoje.

Spirulinos ląstelės sienelėje nėra celiuliozės, todėl nuo 85 % iki 95 % jos sudėties yra lengvai įsisavinama – daug efektyviau nei gyvūnų ar augalų baltymai.

Poveikis

Melsvadumblio spirulinos gydomosios savybės yra nuodugniai tyrinėtos ir įrodytos.

Spirulinos vartojimas naudingas daugeliui žmogaus organizmo gyvybinių funkcijų:

  • gali padėti apsaugoti nuo krakmolo susiskaidymo;
  • gali sumažinti neigiamą laisvųjų radikalų poveikį;
  • gali sustiprinti natūralias organizmo apsaugines funkcijas;
  • gali padėti įveikti nuovargį;
  • gali padėti sureguliuoti cukraus kiekį;
  • dėl savo gausios sudėties ir maistinių savybių, tai yra puikus maisto papildas vegetarams, veganams, vyresnio amžiaus žmonėms ir sveikstantiems po ligų.

Sudėtis

Preparato sudėtyje yra vienos iš melsvadumblio spirulinos rūšių – Arthrospira platensis – džiovintų ląstelių. Iki 55–70 procentų spirulinos sudaro lengvai virškinami baltymai (įskaitant visas egzogenines amino rūgštis, kurių pats organizmas negali susintetinti, todėl jos turi būti gaunamos su maistu). Be to, spirulinos sudėtyje yra daug polisacharidų (gliukozamino ir glikogeno), lengvai įsisavinamų makroelementų ir mikroelementų (geležies, fosforo, kalio, kalcio, cinko, seleno, chromo, vario), vitaminų (B grupės, taip pat C, D ir E), nesočiųjų riebalų rūgščių (gama linoleno rūgšties (GLA)), pigmentų (tarp jų – karotenoidų, chlorofilo, ksantofilų ir fikocianino).

 


Straipsniai

Kepenys »»
Ar smegenys sensta? »»
Medus sveikatai »»
Vasaros pokštai mūsų sveikatai »»
Šalčio nauda ir pavojai »»

Jums taip pat gali patikti…