Milteliai vaikams „SUPER CALCIUM” 10 pakelių x 10 g.

Kalcis yra elementas, būtinas vaikų sveikatai ir vystymuisi. Tačiau mitybos specialistai skelbia, kad vaikų dietoje trūksta produktų, turinčių kalcio.

Šio elemento trūkumas gali lemti kaulų struktūros pakitimus, dantų kariesą, o ateityje sukelti osteoporozę.

Todėl rekomenduojama, kad kasdieninėje vaikų ir paauglių mityboje būtų trys kalcio gausūs produktai, o padidėjusio kalcio poreikio organizme laikotarpiais kalcio trūkumas būtų kompensuojamas tinkamais maisto papildais.

Vartojimas

Vaikams nuo 1 iki 3 metų amžiaus: pusę pakelio ištirpinkite pusėje stiklinės šilto vandens, vieną kartą per dieną, vakare.
Vyresniems nei 3 metų vaikams: ištirpinkite vieną pakelį pusėje stiklinės šilto vandens vieną kartą per dieną, vakare.

34.30 

Kiek kalcio reikia vaiko organizmui, priklauso nuo jo amžiaus. Vaikai nuo 1 iki 3 metų su maistu turėtų gauti 700 mg kalcio per dieną. Vaikai nuo 4 iki 8 metų – 1000 mg per dieną, o vyresni vaikai ir paaugliai (9–18 metų) – 1300 mg (suaugusiojo norma yra 1000 mg). Padidėjęs kalcio poreikis yra susijęs su sparčiu vaikų vystymusi. Net ir su maistu gaunant pakankamai kalcio (vartojant pieno produktus, žuvį, ankštines kultūras), ne visada užtikrinamas tinkamas šio elemento kiekis organizme.

Pavyzdžiui, stiklinė pieno atitinka 60 proc. mažo vaiko kalcio paros poreikio ir tik 20 proc. paauglio paros poreikio. Verta atkreipti dėmesį, kad kuo daugiau kalcio organizmas gauna vaikystėje ir paauglystėje, tuo didesnė tikimybė, kad apie 30-uosius gyvenimo metus bus pasiekta maksimali kaulų masė. Kalcis užtikrina, kad Jūsų kaulai bus stiprūs, bei sumažina lūžių bei mažesnių pažeidimų riziką.

Be to, kalcis yra labai svarbus vaikystėje, kai formuojasi dantys. Kalcio trūkumas – hipokalcemija – sukelia organizmo, ypač jaunų žmonių, vystymosi sutrikimus (netinkamas vaikų kaulų augimas, sutrikęs nervinių impulsų perdavimas, kraujo krešėjimo, raumenų ir virškinimo fermentų veiklos sutrikimai). Todėl labai svarbi subalansuota mityba, padedanti organizmui gauti visas jam reikalingas maistingąsias medžiagas ir palaikyti jo funkcijas.

Poveikis

Šio preparato sudedamosios dalys yra plataus veikimo spektro:

  • Kalcis, esantis vaikiškuose milteliuose „Super Calcium“, patenkina 45 proc. rekomenduojamos vaikų ir paauglių paros normos.
  • Kalcis ir vitaminas D palaiko kaulų vystymąsi bei raumenų funkcijas.
  • Kalcis yra svarbus sveikiems kaulams ir dantims, nervinių impulsų perdavimui ir energijos apykaitai.
  • Vitaminas D palaiko normalią imuninės sistemos funkciją, taip pat kalcio ir fosforo absorbciją.
  • Vitaminas C dalyvauja kolageno gamyboje, kuris reikalingas kaulams, kraujagyslėms, odai, dantims, kremzlėms ir dantenoms.
  • Vitaminas A palaiko normalią odos ir gleivinės membranų būklę.
  • Cinkas prisideda prie vitamino A apykaitos ir apsaugo ląsteles nuo oksidacinio streso.

Sudėtis

Kalcis – gyvybiškai svarbus elementas, atsakingas už daugelį organizmo funkcijų, pavyzdžiui, dalyvauja virškinimo fermentų veikloje ir kraujo krešėjime. Taip pat jis užtikrina tinkamą raumenų funkciją ir nervinių impulsų perdavimą, tačiau svarbiausia tai, kad kalcis yra pagrindinė statybinė kaulų ir dantų medžiaga.

Vitaminas D reguliuoja kalcio ir fosfatų homeostazę organizme, o tai reiškia, kad kalcio ir fosforo kiekis, absorbuojamas žarnyne ir patenkantis į kraują, didele dalimi priklauso nuo šio vitamino. Vitamino D trūkumas sumažina kalcio pasisavinimą, net jei su maistu ir gaunamas pakankamas šio makroelemento kiekis. Be to, vitaminas D palaiko normalią imuninės sistemos funkciją ir organizmo atsparumą uždegimams bei sumažina riziką vaikams susirgti rachitu. Pagrindiniai kalcio trūkumo simptomai: silpni kaulai ir trapūs dantys. Šiame preparate taip pat yra vitamino C, vitamino A, cinko, geležies, pieno miltelių ir taurino.

 


Straipsniai

Ar smegenys sensta? »»
Pagalba sąnariams »»

Jums taip pat gali patikti…