Ieškoti

E-parduotuvė

Rugiagėlių žiedai 100g.

8.00 

Rugiagėlių žiedų arbata gali stiprinti imuninę sistemą, mažinti nerimą ir malšinti virškinimo sutrikimus.

 

Natūraliojoje medicinoje rugiagėlių arbata nuo seno buvo naudojama viduriavimui stabdyti, nuo inkstų ir šlapimo takų infekcijoms, malšinti reumato skausmui.

 

Rugiagėlės taip pat gali minkštinti odą, atpalaiduoti įsitempusius raumenis ir slopinti sąnarių skausmą.

 

Raumenis atpalaiduoti ir sąnarių skausmą mažinti gali rugiagėlių žiedų vonelės.

Veido odos stangrinimui, raukšlių naikinimui – galite naudoti vandens garų voneles su rugiagėlių žiedais. Iš žiedų gaminama pasta gali palengvinti aknės bei egzemos simptomus.

 

Rugiagėlių nuoviru galima tiesiogiai tepti pažeistas odos vietas. Iš augalų išgaunamas eterinis aliejus slopina uždegimus, naikina raukšles ir patamsėjusius ratilus aplink akis.

Akių nuovargį gali malšinti rugiagėlių arbatos kompresai.

Moksliniai tyrimai

Rugiagėlių žiedai 100g.

Vaistinė augalinė žaliava – rugiagėlių žiedai (Centaureae cyani flos sine caliculus) išpešiojami iš žydinčių graižų – liepos-rugpjūčio mėn.

Skinami tik kraštiniai piltuviški žiedai. Džiovinama nedelsiant, paskleidus plonu sluoksniu, dažnai vartant, kad išliktų natūrali mėlyna spalva, gerai vėdinamoje ir užtemdytoje patalpoje ar džiovykloje. Kokybiškai paruošta žaliava turi būti mėlynos spalvos, bekvapė, aitriai kartaus skonio.

Augalo gydomosios savybės pirmą kartą buvo aprašytos XII amžiuje.

Rugiagėlių žieduose yra karčiųjų glikozidų (centaurinas, cianinas), antocianų (pelargoninas, cianidinas), saponinų, kumarinų, flavonoidų, gleivių, organinių rūgščių, mineralinių medžiagų.

Rugiagėlės turtingos mineralinių druskų, pektino, kuris suteikia karstelėjusį skonį.

Žolelėse gausu kalcio, būtino sveikiems kaulams. Taip pat antioksidantų ir flavonoidų, kurie gali sumažinti sunkių ligų išsivystymo riziką.

Turi kalio ir taninų, kurie padeda atkurti normalų organizmo rūgštingumą. Itin apstu vitamino C, folio rūgšties ir kitų organinių junginių, kurie detoksikuoja organizmą.

Nėščiosioms, krūtimis maitinančioms moterims, žmonėms, kurie alergiški astrinių šeimos augalams (ramunėms, medetkoms, saulutėms) reikėtų vengti naudoti šį augalą ar jo pagrindu pagamintus preparatus.

Daugiau informacijos rasite internete

Kokius negalavimus gydo rugiagėlės? »»
Rugiagėlė: ne tik graži, bet ir naudinga »»

Straipsniai

Ar smegenys sensta? »»

*prieš vartojimą pasitarkite su specialistu

Jums taip pat gali patikti…