Pipirmėčių lapai 100g.

3.30 

Pipirmėčių lapai 100g.

Pipirmetė (Mentha piperita L.)  pasižymi dideliu antimikrobiniu ir antivirusiniu poveikiu, stipriais antioksidaciniais ir priešnavikiniais poveikiais bei tam tikru antialerginiu poveikiu.

Tyrimai rodo atpalaiduojantį poveikį virškinimo trakto audiniui, analgezinį ir anestezinį poveikį centrinei ir periferinei nervų sistemai, imunomoduliuojantys (reguliuoja imuniteto atsaką) veiksmai ir chemoprevencinis potencialas.

Dėl šių priežasčių pipirmėtės preparatai vartojami kaip raminanti, spazmolitinė, tulžies išsiskyrimą skatinanti priemonė,  padeda pykinant, vemiant, esant žarnyno spazmams, malšina skausmą. Jais tai pat yra gydomi bronchitai, neurozės ir nemiga. Inhaliacijoms vartojama sergant kvėpavimo takų ligomis, ramina centrinę nervų sistemą.

Skalaujama burnos ertmė esant gleivinių uždegimui, norint pašalinti nemalonų burnos kvapą ar numalšinti dantų skausmą (1).

Naudota literatūra:

  1. McKay Diane L, Blumberg Jeffrey B. A review of the bioactivity and potential health benefits of peppermint tea (Mentha piperita L.) Phytother Res, 2006. Prieiga internetu »»

 


Daugiau informacijos rasite internete

Pipirmėtė (Mentha piperita L.) »»

 


Straipsniai

Ar smegenys sensta? »»

Jums taip pat gali patikti…