Milteliai „SUPER CALCIUM” 10 pakelių x 10 g.

 

 

Kalcis yra vienas iš svarbiausių cheminių elementų, kuris palaiko tinkamą žmogaus organizmo funkcionavimą.

Šis elementas yra atsakingas už stiprius dantis ir sveikus kaulus. Pakankama kalcio koncentracija užtikrina tinkamą kraujo krešėjimą ir pagerina raumenų funkcijas bei nervinius impulsus.

Rekomenduojamą kiekį kalcio gauname su maistu, tačiau kartais, norint išvengti kalcio trūkumo, reikia vartoti ir maisto papildus.

Vartojimas

Ištirpinkite 0,5–1 pakelį 100 ml 40ºC temperatūros vandens. Maisto papildą vartokite 30 minučių prieš valgį, kartą per dieną, geriausia prieš pietus.

31.62 

Kalcis – gyvybiškai svarbus elementas, atsakingas už daugelį mūsų organizmo funkcijų, pavyzdžiui, normalią virškinimo fermentų veiklą ir kraujo krešėjimą. Taip pat jis užtikrina tinkamą raumenų ir nervų sistemos funkcionavimą. Svarbiausia, kalcis yra statybinė kaulų ir dantų medžiaga. Kuo daugiau kalcio organizmas gauna vaikystėje ir paauglystėje, tuo didesnė tikimybė, kad apie 30-uosius gyvenimo metus bus pasiekta tvirta maksimali kaulų masė, kuri nuo 30 iki 50 metų būna stabili, o vėliau pradeda mažėti. Kalcis padeda sumažinti kaulų masės mažėjimą moterims po menopauzės.

Mineralinis kaulų tankis – svarbus rizikos veiksnys kaulų lūžiams dėl osteoporozės. Visgi šis procesas gali prasidėti anksčiau, kadangi iki 99 proc. kalcio kaupiama kauluose ir tik 1 proc. audiniuose. Pats organizmas stengiasi palaikyti tinkamą kalcio lygį, tačiau, kai kalcio gaunama nepakankamai, kauluose mažėja kalcio kiekis. Kalcio trūkumas neleidžia palaikyti tinkamos kaulų ir dantų būklės.

Suaugusiam žmogui reikia apie 1000 mg kalcio per dieną, tačiau kalcio poreikis priklauso nuo amžiaus ir lyties. Vaikų ir paauglių augimo metu, nėščių, žindančių moterų ir moterų po menopauzės, taip pat vyresnių žmonių kalcio poreikis didesnis. Su maistu, daugiausia su pienu, sūriu, jogurtu ir kitais pieno produktais bei žuvimi, gauname nuo 400 iki 800 mg kalcio per dieną. Kalcio pasisavinimą gali sumažinti didelis arbatos, kavos, alkoholio ir kitų produktų vartojimas, pavyzdžiui, fitino rūgštis esanti dribsniuose ir ankštinėse kultūrose, oksalo rūgštis, netirpios ląstelienos dalelės, fosforo perteklius.

Didelis cukraus, riebalų ir druskos vartojimas tai taip pat sumažina kalcio įsisavinimą. Esant kalcio trūkumui, kartu su tinkama mityba reikalingas ir maisto papildų vartojimas.

TIENS sukūrė kalcio papildų liniją, pritaikytą skirtingiems organizmo poreikiams. Milteliai „Super Calcium“ yra universalus kalcio ir kitų vitaminų papildas. Į visus TIENS kalcio papildus įeina organinis jonizuotas kalcis, kuris yra gerai absorbuojamas organizmo (apie 95 proc.).

Poveikis

Sudedamosios papildo dalys yra plataus veikimo spektro:

  • Kalcis ir vitaminas D palaiko kaulų ir dantų tvirtumą.
  • Kalcis ir vitaminas D taip pat padeda sumažinti kaulų masės mažėjimą moterims po menopauzės. Mažas mineralinis kaulų tankis yra svarbus rizikos veiksnys kaulų lūžiams dėl osteoporozės.
  • Vitaminas D padeda sumažinti parkritimo riziką dėl netinkamos laikysenos arba silpnų raumenų. Parkritimas yra rizikos veiksnys kaulų lūžiams tarp 60 metų ir vyresnių vyrų bei moterų. Šis vitaminas taip pat palaiko normalų imuninės sistemos funkcionavimą.
  • Kalcis atlieka svarbų vaidmenį palaikydamas normalias raumenų ir virškinimo fermentų funkcijas bei energijos apykaitą.
  • Vitaminas A yra labai svarbus sveikai odai, regėjimui ir imuninei sistemai.
  • Vitaminas C padeda tinkamai funkcionuoti imuninei sistemai, taip pat formuotis kolagenui, kuris reikalingas kraujagyslėms, kaulams, odai, dantims, kremzlėms ir dantenoms.

Sudėtis

Preparate yra lengvai pasisavinimo jonizuoto kalcio junginių, kurie yra ir veršelių kauluose. Svarbu atsiminti, kad natūraliai kalcis yra joninės struktūros. Prieš organizmui jį pasisavinant, kalcis paverčiamas į molekulinę formą (netirpi kalcio druska). Tokia molekulė negali patekti į ląstelę, nes per ląstelės membraną gali pereiti tik jonai. Todėl geriau vartoti papildus, kuriuose yra jonizuotas kalcis, ne kalcio karbonatas (esantis, pavyzdžiui, austrių kiautuose), kuris sunkiau virškinamas ir gali neutralizuoti skrandžio sultis.
Kiti vitaminai esantys papilde padeda organizmui absorbuoti kalcį.

Vitaminas D padeda organizmui geriau pasisavinti kalcį ir fosfatus. Tai reiškia, kad nuo šio vitamino kiekio organizme priklauso, kiek kalcio ir fosfatų bus pasisavinta žarnyne iš maisto ir perduota į kraujo apytaką. Vitamino D trūkumas sumažina kalcio absorbciją, net jei mityboje kalcio ir netrūksta, o tai sukelia kaulų demineralizaciją. Kadangi vitaminas D atsakingas už normalią imuninės sistemos veiklą, jo trūkumas padidina infekcijų riziką.

Dar viena sudėtinė šių maisto papildų dalis – vitaminas C, apsaugantis ląsteles nuo oksidacinio streso ir laisvųjų radikalų. Šis vitaminas taip pat prisideda prie kolageno gamybos, kuris reikalingas kraujagyslėms, kaulams, odai, dantims, kremzlėms ir dantenoms.

TIENS papilduose yra ir vitamino A, kuris svarbus imuninės sistemos veiklai ir atlieka svarbų vaidmenį ląstelių specializacijoje (tai reiškia, kad ląstelės priklauso tam tikram audiniui ir atlieka tam tikras funkcijas).

 


Straipsniai

Mūsų venos »»
Medus sveikatai »»
Pagalba sąnariams »»

Jums taip pat gali patikti…