Senos lapai 100gr

3.60 

Tradicinė japonų medicina, šiuolaikiniai tyrimai patvirtina minėtą efektą: senos lapų preparatai eilės atliktų eksperimentų pasekoje sumažino pilvo pūtimą ir pilvo skausmą pacientams, sergantiems lėtiniu vidurių užkietėjimu, vartojantiems stimuliuojančius vidurius, galbūt mažinant žarnyno dujų tūrį (1).

Senos lapai (lot. Sennae Folium) pasižymi stimuliuojančio vidurius laisvinančiu poveikiu. Senų lapų arbata susideda iš džiovintų Cassia senna arba Cassia angustifolia lapų arba jų mišinio. Preparatai iš Cassia senna ir Cassia angustifolia lapų ir vaisių pasižymi vidurius laisvinančiomis savybėmis ir yra naudojami trumpalaikiam atsitiktinio vidurių užkietėjimo gydymui, išmatų minkštinimui ir tuštinimui.

Veikliosios medžiagos yra antranoidai (sennosidai). Jie stimuliuoja vandens ir elektrolitų sekreciją į žarnyną ir skatina žarnyno judesius.

Arbata paprastai geriama vakare ir veikia po 8–12 valandų. Galimas šalutinis poveikis yra virškinimo trakto nusiskundimai ir šlapimo spalva. Senų lapai neturėtų būti vartojami didelėmis dozėmis, nes tai gali sukelti kalio praradimą (2). Vidurius laisvinančius vaistus senna pagrindu galima įsigyti daugelyje pasaulio šalių kaip arbatą, granules, tablečių, kapsulių ir sirupų pavidalu.

Poveikiui svarbios sudedamosios dalys yra diantrono glikozidai ( sennosidai ) ir antrachinono glikozidai. Tai yra provaistai , kuriuos žarnyne aktyvuoja bakterijos,  aktyvina žarnyno imuninės sistemos komponentus ir gali sukelti sekreciją bei judrumą.

Preparatai turi vidurius laisvinančių savybių. Taip pat skatina elektrolitų sekreciją ir vandenį į žarnyno spindžius ir slopina jų absorbciją iš storosios žarnos. Dėl to padidėja tūris, padidėja užpildymo slėgis ir stimuliuojamas tuštinimasis.

Taikymo sritys: vidurių užkietėjimui gydyti, trumpalaikiam išmatų minkštinimui, sergant hemorojumi bei  dėl tuštinimosi prieš diagnostikos ir chirurginių procedūrų (2, 3).

Nuo XIX amžiaus, vidurius laisvinantys preparatai buvo plačiai naudojami visame pasaulyje. Tarp augalų,  kuriuose yra vidurius laisvinančių vidurių, labiausiai naudojama Senna (Senna alexandrina arba Cassia angustifolia). Dėl jų natūralios kilmės, mažo toksiškumo, veiksmingumo ir prieinamumo be gydytojo recepto, vidurius laisvinantys yra populiarūs vaistai nuo vidurių užkietėjimo (3, 4, 5).

Naudota literatūra
  1. Horiuchi A, Nakayama Y, Tanaka N. Tradicinės japonų medicinos, Daikenchuto (TJ-100) poveikis pacientams, sergantiems lėtiniu vidurių užkietėjimu. Gastroenterology Res. 2010 m. Rugpjūtis; 3 (4): 151–155. Epub 2010, liepos 20 d. Prieiga per internetą: Effect of Traditional Japanese Medicine, Daikenchuto (TJ-100) in Patients With Chronic Constipation. – PubMed – NCBI
  2. PharmaWiki, „Senna“ fitofarmacinių  vaistų sąrašas 2007–2020, Prieiga per internetą »»
  3. MA Morales, D. Hernández, S. Bustamante,  I. Bachiller,  ir A. Rojas Ar Senna vidurius laisvinantis vaistas yra susijęs su kateterine storosios žarnos liga, genotoksiškumu ar kancerogeniškumu? 42009; 2009: 287247. Paskelbta internete 2009 m. Rugsėjo 10 d. Doi:  10.1155 / 2009/287247 PMCID: PMC2809429 PMID: 20107583
    Prieiga per internetą »»
  4. de Witte P. Antranidų metabolizmas ir farmakokinetika. Farmakologija . 1993; 47 (1 priedas): 86–97. [ PubMed ] [„ Google Scholar“ ]
  5. Lemli J. Sennozidų metabolizmas – apžvalga. Farmakologija. 1988; 36 (1 priedas): 126–128. [ PubMed ] [„ Google Scholar“ ]