Jautri oda

Vaikų odos alerginės reakcijos tapo savotiška mūsų laikmečio rykšte.

Panašaus pobūdžio laiškų gauname beveik kiekvieną dieną:

„Sveiki,

Norėčiau paklausti Jūsų ar gydot kūdikių atopinį dermatitą? Mano vaikui dabar 4 mėn., pasak gydytojų jis alergiškas karvės baltymui. Pirmą mėnesį, kai maitinau pati, viskas buvo gerai, bet kai tik pradėjau duoti mišinuką prasidėjo bėdos, netinka nei vienas hipoalerginis mišinukas, beria nuo visų, dabar geria jau Neocate. Pasak gydytojos nuo jo berti neturėtų, bet beria. Priversta vis tepti hormoninius tepalus, kurie būklę pagerina tik trumpam, veliau vėl tas pats. Aš jau neviltyje ir net neįsivaizduoju kaip padėti vaikui, nes kartais taip nusitrina veiduką iki žaizdelių. Kūnelis šiuo metu gražėja, tik odelė labai sausa, drėkinu emolientais, bet padeda tik tam kartui. Gal turit kokia gerą ir natūralią produkciją, kuri mums padės?

Labai ačiū už atsakymą.“

Atopinis dermatitas – jautri oda.

Maistas, erkutė, pelėsis, grybelis, žiedadulkės, bakterijos, skiepai  turi didelę reikšmę vaiko odos alerginės reakcijos paūmėjimui. Bet pagrindinė priežastis – jautri oda.

Moteris turi pasirūpinti dėl galimų alerginių vaiko odos reakcijų dar prieš gimdymą.

Ypač, jeigu ruošiamasi vaiką skiepyti arba vaiko tėvai patys yra alergiški.

Tam, kad stiprintume dar negimusio kūdikėlio odą, patariame būsimai mamai kiekvieną dieną gerti po 1 stiklinę šilto pieno, į kurį įpilti 1/3 stiklinės pankolio arbatos.

Naudinga ir stiklinė kefyro, pasukų. Taip pat nėščiai moteriai siūlome laikas nuo laiko pagerti ir žolelių arbatų iš lakišiaus, kmynų, dilgėlių.

Po gimdymo mamai ir vaikui patartina vengti produktų, kurie galėtų sukelti alergijas. Nederėtų vartoti braškių, karvės pieno, varškės, virtų ir keptų bulvių, apelsinų, mandarinų, kiaulienos ir vištienos (ypač dešrelių iš jų), šokolado, kakavos, vitamino C.

Jautri oda

Bet jeigu vaikutį jau beria,  gelbėkimės, kaip galime.

  • Vaikui kiekvieną vakarą paruoškime vonelę iš ąžuolo žievės, jonažolės, lakišiaus.
  • Rytais odą pamaitinkime pačių pagamintu kremu: užvirkime 200 gr. sviesto, nugriebkime putelę. Į verdantį sviestą įberkime šaukštą sidabražolės šaknų, pavirkime 5-7 minutes, nukoškime. Šis kremas tinka vaikams ir suaugusiems esant sausai odai, egzemai, žvynelinei, atopiniam dermatitui.
  • Daugiau kremų ir žolelių galite rasti mūsų el. parduotuvėje.

Stiprinantis yra oro, saulės, jūros poveikis odai. Prakaitas, spaudžiantys ir trinantys drabužiai ją žaloja, sukelia uždegimą ir alergiją.

Jautri oda

Susiję produktai

Close
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.