Apie blužnį

Apie blužnį Herbarius užsimename, kai kalbame apie vėžį, infekcijas, autoimunines ligas, kraujo formulės pakitimus, alergijas, savaimines kraujosrūvas.

Šiuolaikinis medicinos mokslas su nuostaba aptinka vis daugiau šio organo neeilinių savybių.

Nėštumo metu vaisiaus blužnis yra pagrindinis kraujodaros organas net iki 9 – ojo vaisiaus vystymosi mėnesio. Po to jos funkcijas perima kaulų čiulpai.

Blužnis turi didžiulę įtaką imunitetui, nes ji yra pagrindinis cirkuliuojančių limfocitų formavimo šaltinis (blužnyje susiformuoja T ir B limfocitai, kurie organizme lemia ląstelinį imunitetą t. y. naikina užkrėstas ir vėžines ląsteles), gamina antikūnus, šalina bakterijas, pirmuonis ir pašalines daleles.

Apie blužnį

Be limfocitų formavimo, blužnis naikina senas ir pažeistas raudonąsias kraujo ląsteles (skaido jas į hemą ir globiną) ir trombocitus. Po to jų likučiai (bilirubinas ir transferinas) siunčiami į kepenis. Taigi, blužnis dalyvauja tulžies formavime ir geležies apykaitoje.

Blužnyje nuolat yra trombocitų atsargų: 1/3 kūno kraujo plokštelių. Tai garantija nuo nukraujavimo ir geram žaizdų gijimui.

Įdomus faktas – organizme, kuris yra pažeistas infekcija, virusiais, vėžiu, kitomis invazijomis, būtinai yra blužnies uždegimas, ar kitoks jos sutrikimas.

Kinų tradicinėje medicinoje blužnis vadinama 2 – oji motina (1 – oji motina – inkstai), 2 – oji širdis (1 – oji ir yra širdis), energijos qi ir kraujo kūrimo pagrindu.

  • Pagal kinus šviesos qi pakilimas į viršų – tai idėjų generacija, dėmesio koncentracija, atminties lavinimas, mokslo siekimas.
  • Jei blužnis nusilpsta ir blogai sulaiko kraują, visą kūną nusėja mėlynės, atsiranda kraujavimas iš nosies, moterims – gausiai kraujuoja per menstruacijas.
  • Dar pravartu žinoti, kad blužnis reguliuoja organizmo drėgmę. Ir kad su amžiumi jos veikla silpsta.

Kinų medicinoje viskas sudėliota į lentynas. Kiekvienas organas veikia tam tikrą sritį, ir tam tikri faktoriai gali sutrikdyti arba sustiprinti jo veiklą:

Blužnies emocija – susirūpinimas ir susimąstymas.

Jeigu per daug būname susirūpinę ir susimąstę – gali pulti infekcijos, atsirasti onkologinės ligos.

Dvasinis lygmuo – intelektas.

Kai blužnis nusilpsta (pvz. su amžiumi), silpsta ir intelektas. Įvairūs intelektualūs užsiėmimai stiprins ir blužnies veiklą (tuo pačiu ir imunitetą).

Klimatas – drėgnas, šiltas.

Blužnies silpnumas gali pasireikšti per drėgmės netoleravimą: peršalimais, reumatu. Šaltis ir drėgmė gali sustabdyti limfos tekėjimą.

Spalva – geltona.

Jeigu nėra energijos, kamuoja nuovargis, patariama įsigyti geltoną drabužių ar baldų aksesuarą.

Skonis – saldus.

Kai nusilpsta blužnis, labai norisi valgyti daug saldumynų. Labai daug. Saldumynai lyg ir suteikia energijos bei džiaugsmo, bet per didelis jų kiekis nusilpnina blužnį, atsiranda drėgmės sankaupos: sloga, polipai, drėgnas kosulys. Yra žmonių, kurie laikas nuo laiko pajunta burnoje saldų prieskonį – tai blužnies veiklos sutrikimo ženklas.

Atsakinga už raumenis – su amžiumi raumenų struktūra keičiasi.

Blužnies nusilpimas gali sukelti net raumenų atrofiją. Galūnės būna šaltos ir silpnos. Todėl aktyvus vaikščiojimas, šiaurietiškas ėjimas, dviratis – ne tik stiprina raumenis, gerina imunitetą, sklaido drėgmę, gerina kraujo gamybą, bet ir stiprina blužnį.
Išoriniai vartai – burna, lūpos. Jeigu blužnis silpna – lupos sausos, blyškios.

Garsas – dainavimas.

Girgždanti tyli kalba – blužnies silpnumo simptomas. Dainavimas puiki priemonė jį pašalinti.

Dienos aktyvumas – ryte 9.00-11.00; po 19.00 – miega.

Tad valgyti reikia pradėti tik nuo 9.00, ir baigti 19.00. Tuomet neskaudės ir nesvaigs galva, neatsiras pilvo sunkumo ir pūtimo jausmas pavalgius. Geriausias maistas ryte – košė, šiek tiek pasaldinta džiovintais vaisias. Labiausiai netinkamas maistas: ledai, pienas, varškė, kviečiai, bulvės, vištiena.

Sezono aktyvumas – kiekvieną mėnesį nuo 18 dienos, ypač vasaros pabaigoje.

Apibendrinant nusiskundimus ir požymius, blužnies funkcijos problemas galima įtarti esant šiems faktoriams:

  1. Imuninės sistemos nusilpimas: dažnai ir sunkiai pasireiškia peršalimo ir infekcinės ligos, vargina sunkiai gydomos ilgalaikės lėtinės ligos, atsiranda įvairūs dariniai (augliai, cistos).
  2. Bendras silpnumas, galūnių nuovargis, raumenų atrofijos.
  3. Blužnis atsakinga už skysčių transformaciją organizme, todėl bet kokių gleivių atsiradimas rodo blužnies silpnumą. Tai gali būti nuolatinė sloga, skrepliai plaučiuose, sinusitas, polipai, tinimai, skystesnė išmatų konsistencija, cistos ir navikai, moterims – baltosios išskyros iš makšties iki kandidozės.
  4. Patologinė drėgmė gali pasireikšti sunkumo pojūčiu galvoje, pilve po valgio.
  5. Įvairūs nutirpimai.
  6. Anemijos.
  7. Kraujosruvos, mėlynės, kraujavimas iš nosies, gimdos, tiesiosios žarnos.
  8. Vidaus organų pasmukimai: inkstų, gimdos, skrandžio. Tiesiosios žarnos iškritimai, persileidimai, šlapimo ir išmatų nelaikymas.
  9. Mąstymo funkcijos, atminties, dėmesio koncentracijos pablogėjimas.
  10. Sausos išbertos lūpos, skonio praradimas.

Vaistažolių pagalba:

Lakišius, gaurometis, kraujažolė, asiūklis, varputis, viržiai, našlaitė, beržinis juodgrybis, varnalėša.

Linkime geros nuotaikos, šviesios energijos, puikiai veikiančios blužnies, geros atminties ir stiprybės!

Susiję produktai

Close
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.