Angina, adenoidai - operacija?

Ar verta operuoti adenoidus, anginą?

Anginos operacijos būtinumą nulemia šie faktoriai:

  1. Jeigu angina (tonzilitas), sukelta beta hemolizinių streptokokų. Jų yra virš 20 tipų;
  2. Jeigu ji pasikartoja (patvirtinta laboratoriškai) daugiau nei 6 kartus per metus;
  3. Jeigu ji pasikartoja daugiau nei 4 kartus per 2 metus;
  4. Jeigu ji pasikartoja daugiau nei 3 kartus per 3 metus;
  5. Jeigu yra abscesas;
  6. Jeigu yra reumatinė komplikacija į sąnarius arba į širdį.

Adenoidų šalinimas taikomas, jeigu gydytojas nustato  II –III laipsnio adenoidų išvešėjimą, bei stebimi klausos pažeidimo simptomai.

Kada nepatariama operuoti:

  • Jeigu yra reakciją į narkozei naudojamus vaistus.
  • Negalima operuoti vaiko, kuris sveria mažiau nei 20 kg.
  • Tonziles ir adenoidus nerekomenduojama šalinti jaunesniems nei 7 m. vaikams, nes iki tol jos dalyvauja imuniteto formavime.

Kaip elgtis po anginos ir adenoidų operacijos?

Operacija trunka apie 45– 60 min. Pavojingiausios dienos po operacijos – pirma ir 7–9 paros. Ligoninėje žmogus laikomas 2–3 dienas, o nedarbingas būna apie 10–14 dienų.

Didžiausias pooperacinis pavojus – kraujavimas. Nepamirškime, kad gleivinėje yra pooperacinė žaizda. Būkime labai atsargūs. Dažniausiai tai nutinka naktį. Pradedama kraujuoti iš nosies arba gerklės.

Angina, adenoidai - operacija?

Pakartojama narkozė tam, kad prideginti žaizdeles. Po to padėtis, dažniausiai, pasunkėja. Nuo papildomos narkozės gali atsirasti vėmimas. Prideginimo vieta būna labai skausminga, sunku kvėpuoti, nuryti maistą.  Po nuskausminamųjų ir antibiotikų vartojimo sutrinka virškinimas. Nervų sistema tampa jautresnė.

Šiuo periodu patariame gerti  atvėsintas  iki 37˚ asiūklio, aviečių lapų, dilgėlių, ąžuolo žievės, apynio spurgų arbatas. Valgyti lengvą, troškintą maistą, jogurtus.

Kitas pavojus – hospitalinė infekcija (auksinis stafilokokas). Gerti  atvėsintas iki 37˚ šalavijo lapų, debesylo šaknų, jonažolių žolės arbatas. Į nosį lašinti jonažolių aliejų.

Dar prieš operaciją ir prieš antibiotikų naudojimą,  reikia  nustatyti kenkėją. Juk savaime suprantama, kad  jeigu bakterija yra adenoiduose ir tonzilėse – ji  krauju nešiojama po visą organizmą. Kaip tai padaryti? Paimti pasėlį nuo nosies gleivinės ir tonzilių. Tai visiškai neskausminga, lengva ir paprasta procedūra.

Po to, kai pasėlyje išaugo bacilų kolonijos (pvz.: streptokokas, Corynebacterium diphtheriae), į  mėgintuvėlį  lašinami įvairūs antibiotikai ir stebima, kuris iš jų yra pajėgiausias prieš atrastą kenkėją.

Tikslingas antibiotikų panaudojimas yra geresnis sprendimas, negu operacija.

Chirurginė intervencija reikalinga tada, kai visos priemonės išeikvotos.

Abejonėms negaiškime laiko, pamėginkime tam tikromis natūraliomis priemonėmis kovoti  su kenkėju, sustiprinti organizmą, vengti  užkrato. Tuo pačiu, jeigu reikės, paruošti  jį  operacijai, užkirsti kelią hospitalinei infekcijai (užsikrečiama ligoninėje).

Priemonės, kurias siūlo Herbarius pagal žmonių išbandytus receptus:

  1. Aliejai į nosį. Jonažolių, medetkų aliejų lašinti į nosį kiekvieną vakarą prieš miegą (mažiems vaikams po 1 lašiuką, didesniems ir suaugusiems žmonėms po ½ pipetės).
  2. Druskos tirpalas: 1 arbatinį  šaukštelį paprastos rūpios druskos ištirpdyti 1/3 stiklinės verdančio vandens. Lašinti į nosį kaip aukščiau nurodytus aliejus, bet 3 kartus per dieną.

Abi priemones į nosį galima derinti kartu.

  1. Propolio tinktūra – užlašinti ant kiekvienos tonzilės po 1 lašiuką 3 kartus per dieną po valgio.
  2. Kompresas ant gerklės. Jeigu kūno temperatūra normali: degtinė ir  šiltas vanduo 1:1, lininė palutė, celofano plėvelė, šilta skarelė.  Jeigu temperatūra padidinta  – druska ir vanduo 1:1, lininio audinio skutą, celofano plėvelės negalima. Kompresus keisti kas 2 valandas.
  3. Karštos 38,5˚-39˚ vaistažolių arbatos, efektyvios nuo beta hemloizinio streptokoko: asiūklio dirvinio žolės, aviečių lapų, ąžuolo žievės, beržo pumpurų, debesylo šaknų, gauromečių žolės, islandinės kerpenos, jonažolės, kraujažolių, lakišių, našlaičių žolės, pušies pumpurų, raudonėlių žolės, šalavijų lapų arbatos. Arbatos turi būti karštos, nes esant nurodytai temperatūrai žūsta virusai (ypač gripo virusas) ir kai kurios bakterijos.
  4. Sultys: vyšnių, morkų, braškių. Spanguolių gėrimas. Citrina. Sumuštinis su česnakais.
  5. Aliejaus čiulpimas.

Kaip neužsikrėsti:

Jokiu būdu nevartoti ką tik iš šaldytuvo išimtų maisto produktų. Ypač gausiai streptokokas “gyvena” atšaldytuose pieno produktuose. Tad nevartokime šalto kefyro, pieno, jogurto, varškės.
Vengti uždarų žmonių susibūrimo vietų. Patalpas vėdinti, ozonuoti.
Vengti skersvėjų ir kondicionierių.
Neperšalti.
Gerinti imunitetą šilumos procedūromis: karštos vonios su druska (apie 3 – 4 kg vienai procedūrai) 38,5˚-39˚, 15 minučių.

Laukiame  jūsų  receptų!

Susiję produktai

Close
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.