Remiantis kelių tūkstančių metų liaudies medicinos patirtimi, trisdešimties metų asmenine fitoterapijos praktiką bei mokslinių tyrimų rezultatais, susiformavo „žolių mišinių vaistinėlė“ saugiam kasdieniam naudojimui.
Kūrybos ir minčių realizavimo procese dalyvavo artimieji, bičiuliai, UAB „Herbarius“ partneriai.
Paruošti žolių mišiniai patogiai sufasuoti, kiekvieno sudėtyje saugumo dėlei yra ne daugiau 3-jų vaistažolių.
Taip pat sukurtas vienodas patogus bet kurio mišinio vartojimo būdas: paimti 1 valgomąjį šaukštą žolių mišinio be kaupo, užpilti 0.5 litro verdančio vandens, palaikyti 30 min, nukošti. Gerti po 100ml stiklinės 3 kartus per dieną po valgio.
Pasirinktos 7 pozicijos, dėl kurių žmonės dažniausiai kreipiasi: esant gerklėje jaučiamam rūgštingumui (Nr.1), pilvo pūtimui bei gurguliavimui (Nr.2), sausam įkyriam kosuliui (Nr.3), padidėjusiai kūno temperatūrai (Nr.4), padidėjusiam cholesterolio kiekiui (Nr.5), padidėjusiam cukraus kiekiui (Nr.6), dvasiniai pusiausvyrai atstatyti (Nr.7).
Žolių mišinys Nr. 1 “KAI RŪGŠTU GERKLĖJE“.
Rūgštys gerklėje gali sukelti sausą kosulį, užkimimą, gali atsirasti krūtinės skausmas bei rijimo sutrikimas. Taip pat šis reiškinys gali provokuoti rimtus kvėpavimo takų uždegimus bei pažeisti dantų emalį.
KODĖL ATSIRANDA rūgštis gerklėje? Literatūroje minima daugybė populiarių priežasčių. Ir deja konstatuojama, jog vieningos nuomonės nėra.
Rūgštis burnoje atsiranda tikrai ne visada dėl vadinamojo „refliukso“ (GERL), skrandžio ar kepenų uždegimo, cukraligės. Ir jį ne visada sukelia netinkami mitybos ar gyvensenos įpročiai.
Pastebėta, jog šis nemalonus simptomas atsiranda taipogi pasireiškia po ilgalaikio streso ir nuo tam tikrų vaistų bei vitaminų vartojimo arba atvirkščiai – dėl mineralų trūkumo.
Tad, kol mėginate surasti priežastis, rekomenduojame kasdien pavartoti žolelių arbatos mišinį nr. 1, kuris susideda iš ąžuolų žievės + vaistinių ramunėlių žiedų + paprastosios rasakilos žolės:
Vartokite, kol rūgštis nustos kamuoti.
Žolių mišinys Nr.2 „KAI PILVE KAUPIASI DUJOS“.
Dujų kaupimasis pilve ir gurguliavimas jame gali būti rimtų virškinamojo trakto sutrikimų ženklas.
Išskiriami du šio nepatogaus reiškinio VARIANTAI:
1). Gerokai padidėjęs pilvo tūris (“išsipučia kaip balionas”), o dujų išsiskyrimas nevyksta dėl storosios žarnos spazmų. Pagrindiniai pojūčiai yra skausmas, diskomfortas ir pilvo pūtimas.
2). Nuolatinis smarkus dujų išsiskyrimas, kuris sukelia nepatogumų ir labai apriboja gyvenimo kokybę, kai žmogus yra visuomenėje. Šiuo atveju skausmo sindromas išreikštas nežymiai, vyrauja nusiskundimai “gurgždėjimu” ir “perpildymu” pilve.
KODĖL PUČIA PILVĄ? Sutinkama dėl kelių pagrindinių priežasčių:
- Nesilaikoma subalansuotos mitybos principų, vartojant daug nesuvirškinamų angliavandenių, kuriuos fermentuoja žarnyno bakterijos: visos kopūstų rūšys, svogūnai, česnakai, šparagai, morkos, petražolės, ankštinės daržovės (pupelės, žirniai), burokėliai, arbūzai, persikai, obuoliai, kriaušės, vynuogės, pistacijos, sezamas, miltiniai produktai, gazuoti gėrimai.
- Dažnai naudojama kramtomoji guma.
- Bet kokių priemonių rūkymas.
- Įprotis valgyti greitai, ryti maistą dideliais gabalais arba gerti skysčius dideliais gurkšniais, valgant kalbėti – dėl to nuryjama daug oro, kuris per daug susikaupia žarnyne.
- Kartais pernelyg didelį žarnyno “šnekumą” išprovokuoja stresinės situacijos, kurios sukelia žarnyno lygiųjų raumenų spazmus ir sulėtina peristaltiką.
Suprantame, jog nėra paprasta atsisakyti mėgstamų produktų ir formuoti naujus įgūdžius, todėl situacijos palengvinimui rekomenduojame panaudoti malonaus skonio ir kvapo žolių mišinį Nr. 2, kurio sudedamosios dalys yra: varnalėšos didžiosios šaknys + čiobrelio paprastojo žolė + pankolio paprastojo sėklos.
Žolių mišinys Nr. 3, sukurtas sausam kosuliui slopinti: „KAI SAUSAI SPRANGSI“.
Sausas kosulys – refleksas, skirtas išvalyti kvėpavimo takus. Tačiau pasikartojantis, ilgalaikis sausas sprangsėjimas yra iš tiesų kankinanti būklė vaikams ir suaugusiems.
Maždaug 90% tokio kosulio būna dėl įprastinių priežasčių: peršalimo, kvėpavimo takų infekcijos, alergijos (pvz., vaistams), astmos arba dirginančių kvapų, garų, dūmų, maisto patekimo į kvėpavimo takus.
Taipogi jį gali sukelti ir kitų organų negalavimai: gastroezofaginis refliuksas, aortos išsiplėtimas, širdies ir kraujagyslių problemos, augliai, kurie gali spausti trachėją arba bronchus, pailgėjęs ir pabrinkęs liežuvėlis, nervinių šaknelių arba kvėpavimo centro dirginimas, per didelis krūvis balso stygoms, balso stygų mazgeliai, bei padidėjusi skydliaukė.
Prisiminkime, jog kosulio dirgikliu gali tapti ir išsipūtęs, dėl jame susikaupusių skysčių arba dujų, pilvas.
Įkyrus kosulys gali atsirasti taip pat ir dėl vitamino D bei kalcio kiekio stokos kraujyje, nervinių šaknelių paralyžiaus bei psichoemocinės būsenos.
Kol nustatysite priežastį, pamėginkite panaudoti žolių mišinį Nr. 3, jo sudėtyje yra : lakišiaus triskiaučio žolė, pušies paparastosios pumpurai, šeivamedžio juodauogio žiedai.
Žolių mišinys Nr.4 „KAI KARŠČIAVIMAS NESILIAUJA“.
Karščiuojama dažniausiai, kai kūnas bando sunaikinti infekcinius įsibrovėlius, tokius kaip virusai ar bakterijos. Aukštesnė kūno temperatūra padeda imuninei sistemai energingiau reaguoti į ataką. Tad infekcija (pvz., gripas, streptokokas) yra dažniausia karščiavimo priežastis.
Kitos sąlygos, kurios taip pat gali sukelti karščiavimą: autoimuninės būklės (pvz., reumatoidinis artritas), reakcijos į vaistus ar vakcinas, tam tikros vėžio rūšys.
Kiekvienam žinomi kylančios kūno temperatūros lydintys ženklai: prakaitavimas, šaltkrėtis, įvairūs skausmai, apetito praradimas, bėrimai, nerimas, silpnumas.
Tam, kad suvoktumėte, kodėl karščiuojate, įvertinkite lydinčius simptomus: kosulį, pilvo skausmą, vėmimą, viduriavimą ar skausmą šlapinantis. Prisiminkite neseniai atliktą operaciją, vakcinaciją, pradėtus naudoti naujus vaistus, paskutinę kelionę, įvykusias traumas.
Karščiavimas pats savaime paprastai nėra kenksmingas. Kol vertinsite situaciją patariame panaudoti daugiau skysčių, kad atvėsintumėte kūną ir išvengtumėte dehidratacijos.
O kad pasijustumėte dar geriau – atsigerkite žolių mišinio Nr.4 arbatos, į kuria įdėjome: aviečių paprastųjų lapų, čiobrelio paprastojo žolės, liepų žiedų.
Žolių mišinys Nr.5 “KAI GYSLOS LINKUSIOS KALKĖTI”.
Cholesterolio molekulė yra būtina žmogaus gyvybei. Juk jis atlieka daugybę naudingų funkcijų, prisidedančių prie normalios ląstelių veiklos.
Pavyzdžiui, cholesterolis yra svarbus ląstelės membranos komponentas ir moduliuoja ląstelės sklandų gyvavimą. Taip pat cholesterolis turi svarbią paskirtį vitamino d, steroidinių hormonų (pvz., kortizolio ir aldosterono bei antinksčių androgenų) ir lytinių hormonų (pvz., testosterono, estrogenų ir progesterono) sintezėje. Cholesterolis taipogi yra tulžies druskos, naudojamos virškinimui, sudedamoji dalis, kad būtų lengviau pasisavinti riebaluose tirpius vitaminus a, d, e ir k.
Tačiau, nors cholesterolis ir yra daugelio sveikų ląstelių funkcijų pagrindas, jo netinkama koncentracija kraujuje gali pakenkti organizmui: gali padidėti priešlaikinių aterosklerozinių širdies ir kraujagyslių ligų rizika.
KAIP GELBĖTIS? Žmogaus gyvenimo būdo pokyčiai, pvz., dieta, rūkymo metimas ir mankšta, dažnai tampa palankiu būdu sureguliuoti cholesterolio kiekį.
Tais atvejais, kai šie elgesio pokyčiai yra nepakankami, derėtų vartoti tam tikras priemones. Čia į pagalba gali ateiti mūsų sukurtas žolių mišinys Nr.5. Į mišinį sudėtos žolės: kiaulpienių šaknys, šalpusnio ankstyvojo lapai, liepų žiedai .
Žolių mišinys Nr.6 “KAI CUKRAUS PER DAUG”.
CUKRAUS REIKŠMĖ žmogaus organizmui. Žinoma, jog gliukozė yra pamatinė organizmo vartojamos energijos dalis ir yra pagrindinis žmonių organizmų gyvavimo kuras.
Ląstelių lygmenyje gliukozė paprastai yra galutinis substratas, kuris patenka į audinių ląsteles ir virsta ATP (adenozino trifosfatu). O ATP savo ruožtu yra kūno energijos valiuta ir suvartojama įvairiais būdais, įskaitant aktyvų molekulių pernešimą per ląstelių membranas, raumenų susitraukimą ir mechaninio darbo atlikimą, sintetines reakcijas, padedančias kurti hormonus, ląstelių membranas ir kitas esmines molekules, reguliuojančios nervinių impulsų laidumą, ląstelių dalijimąsi ir augimą bei kitas fiziologines funkcijas.
PAVOJAI. Per didelis kiekis cukraus sukelia daugybę kraujagyslių reiškinių, kurie paveikia daugumą audinių ir yra pagrindinė inkstų nepakankamumo, regėjimo praradimo, išeminės širdies ligos, insulto ir periferinių arterijų užsikimšimo priežastis.
Kartais cukraus kiekio padidėjimas glaudžiai susijęs su laipsnišku žmogaus svorio padidėjimu, sukeliančiu antsvorį ir nutukimą. Tai sumažina gyvenimo trukmę, o kraujagyslių komplikacijų pasekmės yra pražūtingos gyvenimo kokybei.
Tačiau šiuo metu 75% žmonių, turinčių padidėjusi gliukozės kiekį, gyvena šalyse, kuriose pajamos yra mažos arba vidutinės. Žmonių, sergančių prediabetu, skaičius visame pasaulyje gali viršyti 700 milijonų, iš kurių daugelis gyvena neišsivysčiusiose šalyse.
PAGALBA. Dieta ir fizinis aktyvumas yra savarankiško diabeto valdymo ramsčiai. Plius medikamentiniais cukraus kiekio reguliavimo būdais siekiama užtikrinti gerą gliukozės kiekio kraujyje kontrolę. Mokslininkai vis labiau sutaria dėl kasos atstatymo medicinos metodų.
Kol medicina ieško būdų padėti ir turintys polinkį į padidintą cukraus kiekį kraujuje mėgina pertvarkyti savo gyvenseną, rekomenduojame pagerti žolių mišinio arbatą Nr. 6
Sudedamosios dalys: varnalėšos didžiosios šaknys, puplaiškio trilapio, mėlynių ūgliai.
Žolių mišinys Nr. 7 “KAI DINGSTA DVASINĖ PUSIAUSYRA” https://herbarius.lt/…/kai-dingsta-dvasine-pusiausvyra…/ skirta nervų sistemos raminimui.
Dvasinė pusiausvyra – psichologinio komforto būsena, kuriai būdinga ramybė, palaima ir taika.
Ramybės sąvoka yra daugialypė, nes kiekvienas žmogus šiam žodžių junginiui suteikia savo asmeninę reikšmę. Pavyzdžiui, finansinius sunkumus patiriančiam asmeniui – ramybė ateina kartu su pinigais, lėtinėmis ligomis sergantys žmonės mano, kad dvasios ramybę atgaus su sveikatos pagerėjimu, o vieniši žmonės mano, kad laimingais galima tapti tik bendraujant su artimais žmonėmis, nes jiems galima patikėti viską.
KAIP PRARANDAME? Per nenuspėjamus gyvenimo pokyčius, dėl vidinių asmenybės konfliktų, įsiveliant į politines ir ekonomines krizes, dalyvaujant žiniasklaidos negatyvumo srautuose, auginant vidinį nerimą, prarandant stabilumą ir jaučiant netikrumą dėl ateities.
KAIP ATRASTI? Sukurta daugybė būdų:
- Išmokti atpažinti FIZINIUS SIMPTOMUS – pvz., raumenų įtampą, kvėpavimo pasunkėjimą, padažnėjusį pulsą ar odos pokyčius;
- Pradėti rūpintis savimi ir aplinkiniais. Turime rodyti gerumą sau ir kitiems, BŪTI PASIRENGĘ PADĖTI IR PRIIMTI pagalbą.
- PAGRĮSTAI ĮVERTINTI savo galimybes ir pageidavimus bei priimti sprendimus, atitinkančius mūsų vertybes ir gyvenimo tikslus.
- Atlikti religines ir dvasines praktikas, rūpinantis savimi ir kitais, kontroliuojant emocijas ir mintis.
Galiausiai dvasinė ramybė yra procesas, o ne galutinis taškas. Ji reikalauja nuolatinio dėmesio, pastangų ir kantrybės. Kai pasiekiame dvasinę ramybę, tampame labiau pasitikintys savimi, o mūsų gyvenimas prisipildo gilesnės prasmės.
Tačiau, net ir pasiekus norimą būseną, pasidavus baimėms, kaltės jausmui, įsipareigojimų naštai, leisti sau pasipiktinti ar net prasiveržti pykčiui (neapykantai, apmaudui, keršto troškimui) galima prarasti ramybės jausmą. Ir štai – vėl pabėga miegas bei blaivus mąstymas.
Nuoširdžiai linkime lengvo ir trumpo kelio link dvasinės pusiausvyros būsenos ir rekomenduojame atsigerti arbatos Nr.7. Šio gėrimo sudėtyje aptiksite: našlaitę trispalvę, apynio paprastojo spurgus, saldymedžio paprastojo šaknis.
