Moksliniai tyrimai
Sąnariai – tai kaulus jungianti jungtis, leidžianti jiems judėti. Tinkamą sąnarių veiklą užtikrina sveika sąnarių kremzlė, sąnarių skystis ir tinkamas raumenų bei sausgyslių sutvirtinimas. Sąnarių kremzlės atlieka svarbų vaidmenį, o sutrikusi jų veikla gali paskatinti reumatines ligas. Bėgant metams sąnarių kremzlė susidėvi, todėl sutrinka sąnarių veikla. Tai sukelia skausmą ir sąstingį, o ilgainiui gali sukelti ir judėjimo sutrikimus. Mūsų sąnarių būklei turi įtakos ne tik senėjimo procesai, bet ir gyvenimo būdas.
Visada patariama sportuoti, tačiau kai kurios sporto rūšys ir tokios kasdienės veiklos, kaip sunkių daiktų kėlimas, aukštakulnių avėjimas, gali sąnarius pernelyg apkrauti, kaip ir, pavyzdžiui, antsvoris. Be to, įtampa gali sukelti nugaros raumenų susiaurėjimą, tokiu atveju kojos gauna nepakankamai deguonies ir ima skaudėti sąnarius.
Sąnarių sveikatą užtikrinti padeda tinkami fiziniai pratimai, mityba, kurioje gausu kalcio, bei vitaminai D, B ir C. Jei organizmui trūksta tam tikrų maistinių medžiagų, rekomenduojama vartoti maisto papildus, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų, būtinų mūsų organizmui. TIENS tabletėse „Flexi“ yra tokių veikliųjų ingredientų kaip gliukozaminas, chondroitinas, hialurono rūgštis bei tradicinėje kinų medicinoje naudojamos medžiagos, pavyzdžiui, migdoliniai pievagrybiai, gulsčiasis inkaruotis, dar vadinamas velnio letena, ir ciberžolė.
Poveikis
Preparato sudedamosios dalys pasižymi plačiu poveikiu.
Ciberžolė:
- pasižymi uždegimo slopinamuoju poveikiu
- padeda užtikrinti sveiką odos išvaizdą
- padeda išsaugoti sveikus sąnarius ir kaulus
- palaiko nervų sistemos veiklą.
Gulsčiasis inkaruotis:
- palaiko virškinimo sistemos veiklą
- padeda sąnarius ir sausgysles išlaikyti lanksčius.
Migdoliniai pievagrybiai palaiko imuninės sistemos veiklą.
Sudėtis
Šio maisto papildo sudėtyje yra vertingų braziliškų grybų – migdolinių pievagrybių (Agaricus blazei Murrill), kurie aptinkami įvairiuose pasaulio regionuose: Kinijoje, Taivanyje, Japonijoje ir Brazilijoje. Pirmą kartą šį grybą 1945 metais paminėjo mikologas William A. Murrill ir tai laikoma šio grybo tyrimų pradžia. Paaiškėjo, kad braziliškas grybas yra daugybės mineralų (kalio, fosforo, magnio, kalcio ir geležies) bei vitaminų (B1 ir B2) šaltinis. Jo sudėtyje taip pat yra nikotino rūgšties ir biologiškai aktyvių polisacharidų, tokių kaip beta gliukanų. Daugybė tyrimų ir mokslinių straipsnių patvirtina, kad sustiprindamos imuninę sistemą, šios veikliosios medžiagos daro teigiamą poveikį žmogaus organizmui.
Kita šio preparato sudedamoji medžiaga – iš Afrikos kilęs augalas gulsčiasis inkaruotis (Harpagophytum procumbens), dar vadinamas velnio letena. Jo sudėtyje yra iridoidų (harpagosidų, harpagidų ir prokumbidų), taip pat flavonoidų, fenolio rūgščių ir daugelio kitų medžiagų, palaikančių tinkamą organizmo veiklą.
Ciberžolė, dar vadinama Indijos šafranu, Europoje labiausiai yra žinoma kaip rytietiškas prieskonis. Tūkstančius metų azijiečiai ją vartojo tradicinėje medicinoje. Ciberžolės sudėtyje yra antioksidantų ir daugiau nei šimtas kitų veikliųjų medžiagų. Vertingiausias iš jų yra kurkuminas ir jo dariniai, vadinami kurkuminoidais. Ciberžolė palaiko nervų sistemos veiklą ir padeda išsaugoti gerą sąnarių bei kaulų būklę.
TIENS „Flexi“ preparato sudėtyje taip pat yra gliukozamino, chondroitino ir hialurono rūgšties. Šios trys labai vertingos sudedamosios medžiagos yra būtinos žmogaus organizmui, ypač sąnarių kremzlėms.