Organizmo detoksikacija: būtinybė ir pavojai. Herbarius - vaistažolės internetu

Valymo idėja gyvuoja tūkstančius metų. Kraujo nuleidimas, badavimas – visa tai buvo gerai žinoma, plačiai taikoma ir vertinga.
Detoksikacijos priemonės ir dabar yra labai populiarios. Jie būna įvairių formų – nuo įvairiausių dietų bei badavimo, iki detoksikuojančių arbatų ir papildų.

AR REIKIA ORGANIZMĄ VALYTI?

  • METABOLINĖ DETOKSIKACIJA (detoksikacija) – arba biotransformacija – yra fiziologinė funkcija [1].
  • Tai nuolatinis, natūralus organizmo procesas, apimantis visų pirma kepenis (nuoroda svetainėje »»), inkstus (nuoroda svetainėje »») ir odą (nuoroda svetainėje »»), siekiant pašalinti atliekas ir endogeniškai arba egzogeniškai įgytus toksinus.
  • Tačiau, esame veikiami DAUG DAUGIAU aplinkos toksinų nei ankstesnės kartos, todėl turime daugiau dėmesio skirti detoksikacijos procesui, kai įmanoma – vengti išorinių toksinų ir palaikyti organizmo pastangas juos pašalinti [2].

KĄ ŠALINSIME?

Kasdien susiduriame su šimtais endogeninės ir egzogeninės kilmės toksinių medžiagų:
Endogeninės intoksikacijos medžiagų sąrašą gali sudaryti dešimtys punktų. Tai normalios apykaitos medžiagos nefiziologinėmis koncentracijomis (gliukozė, kreatininas, bilirubinas ir kt.); medžiagų apykaitos produktai (ketonai, rūgštys); imunologiškai svetimos medžiagos (gliko- ir lipoproteinai, fosfolipidai); uždegimo mediatoriai (citokinai, antikūnai), radikalios deguonies rūšys, susidarančios ląstelinio kvėpavimo metu [3].

Tad vidinio organizmo apsinuodijimo veiksniais tampa:

  • Žarnyno lazdelė, kai žarnyne pasikeičia sąlygos jai palankia linkme – ji ima aktyviai daugintis, išskirdama nuodijančius organizmą dujas ir toksinus.
  • Nuodijantys produktai, susidarę žmogaus organizme po traumų, piktybinių navikų, virusinių ar bakterinių infekcijų.
  • Perteklinės biologiškai aktyvių medžiagų, tokių kaip hormonai ar fermentai, sankaupos.
  • Organizmo sveikatos sutrikimai: toksinis gūžys (skydliaukė), ūmus ir chroniškas inkstų nepakankamumas, dizbakteriozės ir t.t.
  • Medžiagų apytakos inhibitoriai: cukrinis diabetas, kepenų patologiniai procesai, smegenų kraujo apytakos sutrikimai, išėminės širdies ligos, sepsis (kraujo užkrėtimas).
  • Neįsavintų medžiagų apykaitos produktų (chlolesterolio, uratų ir kt.) perteklinės sankaupos.
  • Imuninių kompleksų sankaupos, cirkuliuojančios kraujyje, susidariusios išsiderinus imuninei sistemai (autoimuniniai procesai).

Egzogeniniai toksinai: maisto priedai, narkotikai, alkoholis, vaistai ir ksenobiotikai.

  • Ksenobiotikai – mūsų biologinei sistemai svetimos medžiagos, keliančios taršos pavojų, nes įprasti mikroorganizmai negali užtikrinti jų biologinio skaidymo. Pvz., pesticidai, medienos konservantai, įvairūs tirpikliai ir sintetiniai pluoštai. Per metus sintezuojama tūkstančiai chemiškai naujų ksenobiotikų, o išsamiau ištiriama tik nedidelė jų dalis. Jie sutrikdo augalų bei gyvūnų vystymosi eigą, kelia daug rūpesčių, žmonių gerovei [4].

JEIGU ORGANIZMO NEVALYSIME?

Detoksikacijos trūkumas dėl genetinių veiksnių, aplinkos perkrovos ir maistinių medžiagų trūkumo gali išsivystyti įvairios lėtinės ligos, įskaitant vėžį, astmą, nutukimą, širdies ir kraujagyslių ligas, diabetą [5] ir neurodegeneracinės būklės, tokios kaip Alzheimerio liga [6].

NATŪRALIŲ PRIEMONIŲ KELIAS IKI VARTOJIMO

Viena istorija: Mokslininkė TU YOUYOU (Kinų k.: 屠呦呦, 1930). Saugaus ir efektingo natūralaus  preparato  paieškos kartais būna itin sunkus.

2015m. 84-erių ji buvo apdovanota Nobelio premija fiziologijos ar medicinos srityje už artemizinino atradimą maliarijos gydymui ir tapo pirmąja Kinijos moterimi, pelniusia šią premiją mokslų srityje.

„Mano svajonė – kad kinų medicina padėtų mums nugalėti gyvybei pavojingas ligas visame pasaulyje ir kad žmonės visame pasaulyje galėtų naudotis jos privalumais sveikatai stiprinti“.

Tu Juju ir jos komanda nagrinėjo senovinius kinų traktatų tekstus. Mokslininkai patikrino daugiau nei 2000 tradicinių kinų receptų ir pagamino 380 žolelių ekstraktų iš maždaug 200 žolelių, kurie buvo išbandyti su pelėmis.

Vienas preparatas  parodė itin didelį efektyvumą. Tyrėjai neturėjo galimybės išbandyti jo su kitais įprastais laboratoriniais gyvūnais, tad išbandė jį patys vartodami.

Kartą Tu Juju apsinuodijo ir ją savaitei ištiko koma. Kitą kartą ji atsidūrė ligoninėje – dėl didelio tirpiklių kiekio ji susirgo toksiniu hepatitu.
Keli jos bendražygiai mirė nuo netinkamų eksperimentinių dozių ir pačios maliarijos.

Mokslininkei  Tu Juju šiuo metu yra 91 metai, ji sveika gyva ir iki šiol tarnauja mokslui.

IŠ KUR ŠALINSIME? KĄ VALYSIME?

Valyti dera visą organizmą kartu ir kiekvieną sistemą bei organą atskirai: žarnyną, kepenis, inkstus, kraujagysles ir limfagysles, limfą ir kraują, odą, kaulus, stuburą, plaučius, bronchus, ląsteles.

ORGANIZMO VALYMO SISTEMŲ PRADININKAI

  • Kacudzo Niši (Japonų k.: 西 勝造, にし•かつぞー 1884 – 1959) sistemos pagrindas: Gyvenimo būdas turi ugdyti įprotį gyventi pagal gamtos dėsnius: badavimas ir pratimų kompleksas. Maistas gali ne tik statyti kūną, bet ir gautais toksinais jį sunaikinti.
  • Herberto McGolfino Sheltono (Anglų k.Herbert McGolfin Shelton 1895 – 1985) sveikatinimo pagrindai: badavimas, atskira mityba bei maisto derinimas, pvz., vengti naudoti kartu baltymų bei angliavandenių, cukraus ir krakmolo ir pan.
  • Polio Brego (Anglų k.: Paul Chappuis Bragg 1895 –1976) devyni žmogaus sveikatą lemiantys veiksniai, kuriuos jis vadina „daktarais“: saulės šviesa, grynas oras, švarus vanduo, natūrali mityba, badavimas (pasninkas), fizinis aktyvumas, poilsis, laikysena, žmogaus dvasia (protas).

DAŽNIAUSIAI REKOMENDUOJAMOS PRIEMONĖS

Badavimas, vandens gėrimas, šviežiai spaustų sulčių naudojimas, buvimas gryname ore, gamtoje, fiziniai pratimai, sportas, pirtis, klizmavimo procedūros, žolių arbatos, farmaciniai preparatai kepenų, žarnyno valymui.

Organizmo detoksikacija: būtinybė ir pavojai. Herbarius - vaistažolės internetu

NETAISYKLINGOS DETOKSIKACIJOS PASEKMĖS

  • sutrinka normali žarnyno mikroflora, prarandama daugybė reikalingų mikroorganizmų, užtikrinančių kokybišką virškinimą ir maisto įsisavinimą,
  • išgriūna vitaminų, mineralų, mikroelementų ir makroelementų balansas;
  • remisijos metu paūmėja lėtinės patologinės būklės;
  • atsiranda naujos ligos.

ŠIUOLAIKINIAI NATŪRALAUS SVEIKATINIMO SPECIALISTAI: TONI J. BRAYER, M.D., THOMAS W. HOPKINS, M.D.

„Daugelis žmonių, kurie taiko tik kelių dienų  badavimą, jaučiasi ramūs ir pradeda šiek tiek numesti svorio, o tai įkvepia juos toliau sveikai maitintis“, – teigia dr. Brayer. Ji rekomenduoja sukurti ilgalaikį planą, kaip išlaikyti savo kūną švarų ir sveiką. Trumpalaikė veikla negali suteikti ilgalaikės naudos sveikatai. Madingos dietos ir dienos SPA centre rezultatai išblėsta po kelių dienų.

Thomas W. Hopkinsas rekomenduoja sveikos gyvensenos taisykles bei pabrėžia: žmogaus požiūris į sveikatą TURI BŪTI TVARUS ILGĄ LAIKĄ ir individualus.

PAGRINDINĖS SVEIKOS GYVENSENOS TAISYKLĖS

  • Gerti pakankamą kiekį vandens. Viena iš svarbiausių maistinių medžiagų yra vanduo; jis tarnauja kaip tirpiklis, transportavimo būdas ir substratas pagrindinėms metabolinėms reakcijoms [7]. Tačiau vanduo kai kuriems žmonėms gali būti nuodingas. Toksiškumas vandeniui gali atsirasti dėl daugelio priežasčių ir pasireiškia neaiškiais pakitusios psichikos būsenos simptomais, pykinimu ir vėmimu. Pirmieji simptomai gali pasireikšti kaip psichozė, kliedesys, haliucinacijos, dezorientacija. Netinkamas šios ligos gydymas arba pavėluota diagnozė gali sukelti simptomų progresavimą iki traukulių, delyro ir komos [8]. Sveikiems žmonėms skysčių balansą griežtai reguliuoja hormono vazopresino ir inkstų osmoreguliacija, kartu su troškulio mechanizmu ir gėrimu. Nustatant pakankamą vandens gėrimo kiekį, dera atkreipti dėmesį, jog skysčių suvartojama iš maisto ir gėrimų. Didesnis skysčių suvartojimas neturi jokios įtikinamos naudos sveikatai, išskyrus galbūt (pasikartojančių) inkstų akmenų prevenciją [9].
  • Valgyti įvairų sveiką, neperdirbtą maistą. Sumažinti arba atsisakyti potencialiai toksiškų mitybos įpročių, įskaitant alkoholį, kofeiną, per daug druskos ir perdirbto cukraus. Geriausi dalykai, kuriuos derėtų padaryti: nerūkyti, nevartoti per daug alkoholio, taikyti subalansuotą mitybą, VISADA perskaityti įspėjamąsias etiketes ant vaistų.
  • O taip pat valyti organizmą trumpomis fazėmis (1 – 4 dienas). Trumpa detoksikacija reikalinga tam, kad pašalinti susikaupusias nuodingas medžiagas: vaistus, alkoholį, maistą, užkrėstą mikrobais, endotoksinus.
  • Reguliariai mankštintis. Verta žinoti, kaip maksimaliai išnaudoti treniruotę.
  • Pakankamai miegoti. Mokslinių tyrimų rezultatai nedviprasmiai rodo sąsajas tarp mažo miego kiekio, kepenų ligų ir cukrinio diabeto [10].
  • Rasti sveikų būdų, kaip sumažinti stresą.
Organizmo detoksikacija: būtinybė ir pavojai. Herbarius - vaistažolės internetu

20 PROCENTŲ KEPENŲ PAŽEIDIMO SUKELIA PAPILDAI SPORTININKAMS

Būkite atsargūs su papildais ypač viskuo, kas parduodama kultūrizmui ar svorio metimui, nes jie beveik nėra gerai reguliuojami. 20 procentų kepenų pažeidimo dėl vaistų vartojimo Jungtinėse Valstijose iš tikrųjų sukelia tokie papildai (proteinai).

KAIP KURIAMAS SAUGUS IR NAUDINGAS PREPARATAS

Atsakingose laboratorijose vaistas kuriamas pagal „ADME“ sistemą – tikrinama ir vertinama papildo/vaisto kelionė per kūną: A (Absorption) – kaip patenka į kraują, D (Distribution) – persikelia į veiksmo vietą, M (Metabolism) – kiek laiko išlieka nepakitęs, kad pasireikštų terapinis poveikis, o vėliau virstų saugiais metabolitais. E (Excretion) – kokiu būdu pasišalina iš organizmo.

Tad organizmo detoksikacijai derėtų naudoti tik patikrintus saugius preparatus bei nekenksmingus būdus »».

Naudota literatūra:

1. Aronica, L.; Ordovas, J.M.; Volkov, A.; Lamb, J.J.; Stone, P.M.; Minich, D.; Leary, M.; Class, M.; Metti, D.; Larson, I.A.; Contractor, N.; Eck, B.; Bland, J.S. Genetic Biomarkers of Metabolic Detoxification for Personalized Lifestyle Medicine. Nutrients 2022, 14, 768
2. Janet L. Black. Detoxification and Biotransformation. Integrative and Functional Medical Nutrition Therapy pp 205–212, First Online: 28 March 2020
3. В.П. Шано, Е.А. Кучер. Синдром эндогенной интоксикации. Донецкий национальный медицинский университет имени М. Горького
4. Saleem A.M, Tahira Y, Zohaib A., Shafaqat A., athRole of Exogenous and Endogenous Hydrogen Sulfide (H2S) on Functional Traits of Plants Under Heavy Metal Stresses: A Recent Perspective. Frontiers in Plant Science 11, 2021.
5. Norman, R.E.; Carpenter, D.O.; Scott, J.; Brune, M.N.; Sly, P.D. Environmental exposures: An underrecognized contribution to non-communicable diseases. Rev. Environ. Health 2013, 28,
6. Moulton, P.V.; Yang, W. Air pollution, oxidative stress, and Alzheimer’s disease. J. Environ. Public Health 2012, 2012, 472751.59–65
7. Faizan U, Rouster AS. Nutrition and Hydration Requirements In Children and Adults. [Updated 2021 Sep 2]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2022 Jan.
8. Peechakara BV, Gupta M. Water Toxicity. [Updated 2021 Jul 3]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2022 Jan-. Available from »»:
9. Meinders AJ, Meinders AE. Hoeveel water moeten we eigenlijk drinken? [How much water do we really need to drink?]. Ned Tijdschr Geneeskd. 2010;154:A1757. Dutch. PMID: 20356431.
10. Zhang H, Wang Y, Chen C, Wang B, Chen J, Tan X, Xia F, Zhang J, Lu Y, Wang N. Non-alcoholic fatty liver disease, sleep behaviors, and incident type 2 diabetes. J Gastroenterol Hepatol. 2022 May 2.

Susiję produktai

Close
Krepšelis (1)

Suma: 4.00 

KrepšelisApmokėjimas