Gerklų, trachėjų, bronchų kompleksinis sveikatinimas

Nusikosėjo vaikas, vyras, mama, nusikrenkštėme mes patys ir… Ne, ne – tik ne tai, tik ne biuletenis, tik ne į ligoninę.

PRIEŽASTYS

Laringito, tracheito, bronchito priežastys gali būti įvairios: gripo virusai, gram teigiamos bei gram neigiamos bakterijos, pelėsis, peršalimas, alergija, rūkymas, pervargimas, oro ekologinė būklė, nesaikingas saldumynų bei pieno produktų vartojimas, mažas fizinis aktyvumas, krūtinės ląstos deformacija.

PAVOJAI

Kiek pavojingas kvėpavimo takų pažeidimas galėtume spręsti pagal tai, jog be oro žmogus gali išgyventi vos keletą minučių. Širdies, galvos smegenų ir visų kitų žmogaus organizmo audinių funkcijos akimirksniu sutrinka ir jie žūsta.
Sukurta aibė kvėpavimo technikų nervų sistemos bei imuniteto palaikymui, kraujotakos gerinimui, cukrinio diabeto bei kepenų funkcijų sutrikimo gydymui (Pranajama, cigun, Buteiko, Vilūno, Strelnikovos, bodyflex, Korpan).

KOSULYS

Labai svarbu, kad oras, kuris ateina į organizmą per kvėpavimo vamzdelius (gerklas, trachėjas, bronchus) nesutiktų savo kelyje pasipriešinimo ir lengvai patektų į organizmą. Mūsų nusivylimui, dažnai kosulys nesiliauja net stipriausių kelių rūšių antibiotikų vartojimo fone. Tuomet susirgimas gali tapti lėtiniu, peraugti į bronchinę astmą, bronchektazinę ligą, plaučių uždegimą, gali sutrikti širdies, kepenų, smegenų veikla.
Atsiradus uždegimui, gerklų, trachėjų, bronchų takai viduje parausta, ištinsta, susiaurėja jų spindis, pradeda gamintis papildomas sekretas, kuri organizmas mėgina išstumti kosėdamas. Kosulys – apsauginis refleksas, kuris padeda pašalinti sekretą, dulkes, alergenus, chemikalus.
Todėl, siekiant visaverčio pasveikimo, gydymas privalo būti kompleksinis.
Sausas įkyrus kosulys dažniausiai byloja apie proceso pradžią.

ESANT SAUSAM KOSULIUI svarbiausia yra užgesinti uždegimą, sunaikinti infekciją, atpalaiduoti kvėpavimo takų spazmą.

Gerklų, trachėjų, bronchų kompleksinis sveikatinimas

Bronchų vamzdeliai: sveikas ir uždegiminis

Bronchų vamzdeliai: sveikas ir uždegiminis

Šios užduoties atlikimui naudojame 3 priemones:

1. Eukaliptų lapai naudojami nosies užgulimui mažinti, esant peršalimui šaltuoju metu.

Jie geba atpalaiduoti kvėpavimo takų sieneles, pasižymi aktyvumu prieš gram teigiamas ir gram neigiamas bakterijas, grybelius, pelėsį, parazitines kirmėles. Šiuolaikinis mokslas, įsitikinęs baktericidinėmis eukaliptų lapų savybėmis rekomenduoja juos naudoti vietoje antibiotikų.

Eukalipto lapų inhaliacijos efektyviai padeda nuo dusulio, ramina kosulį bei uždegimą, naikina ligos sukėlėjus.
Paimkime 4 valgomus šaukštus džiovintų eukaliptų lapų (aliejai ir ekstraktai šiuo atveju nedera), įberkime į metalinį puodą, užpilkime 1 litru verdančio vandens, uždenkime, palaikykime, kad pritrauktų, 30 minučių.

Po to puodą uždėkime ant viryklės (nedidelės virimo temperatūros) ir kvėpuokime eukalipto garais 10 minučių.

Gerklų, trachėjų, bronchų kompleksinis sveikatinimas

Inhaliacija eukaliptų lapais

Palikime atstumą tarp puodo ir burnos apie 30 – 40 cm, rankšluosčiu „aptverkime“ gydomojo oro judėjimo erdvę. Patariame procedūrą atlikti 2-3 kartus dienoje ir naudoti vis tą patį nuovirą.

Tačiau, kai nėra galimybių – nors 1 kartą vakare prieš miegą. Po paskutinės procedūros nukoškime, skystį išpilkime, o drėgnus ir šiltus eukalipto lapus įdėkime į lininį maišelį (galima ir įvynioti į marlę) bei uždėkime šį šiltą kompresą pusvalandžiui ant gerklės ar krūtinės.

Kodėl netinka paprastesnis kvėpavimo garais būdas per inhaliatorių? Todėl, kad gripo ir daugelio kitų infekcijų sukėlėjai žūsta esant būtent 70 °C temperatūrai. Vėsus inhaliavimas aliejumi duoda žymiai mažesnį efektą, negu kvėpavimas lapų arbata virš puodo.

Gerklų, trachėjų, bronchų kompleksinis sveikatinimas

Įtrynimas kėnio aliejumi

2. Kėnio aliejus – šio preparato naudojimas yra itin paprastas: bet kokiu paros metu į delną įlašinkime maždaug ½ arbatinio šaukštelio kėnio aliejaus ir įtrinkime padus, nugarą, bei krūtinę.

Kėnio aliejus taip pat puikiai atpalaiduoja spazmą, ramina kosulį, naikina infekciją.

Atsiradus DRĖGNAM KOSULIUI, SKREPLIUOJANT, patariame tęsti aukščiau rekomenduotas procedūras.

Tačiau šiame etape itin svarbiu momentu tampa skreplių šalinimas (evakuacija).

3. Pušų pumpurų  arbata pasižymi panašiomis savybėmis: baktericidinėmis, atpalaiduojančiomis, uždegimą malšinančiomis.

Dar ši priemonė yra įvairiausių natūralių vitaminų (ypatingai C), makro bei mikro elementų (kalcio, kalio, magnio ir kt.) šaltinis.

Gerina kraujo apytaką bei regeneruoja (atstato skrandžio, šlapimo takų, bronchų audinius) audinius, pastebėtas teigiamas poveikis smegenų veiklai.

Vartojimas taip pat nėra sudėtingas: 1 valgomą šaukštą pumpurų užpilkime 1/2 stiklinės verdančio vandens, palaikykime 20 minučių ir gerkime kaip arbatą prieš arba po valgio.

Rekomenduojame fizinį skreplių evakuacijos veikimą: padarykime kelis pritupimus su iškvėpimu, kelis šuoliukus, kūno pasilenkimus į šonus. Mankštelė užimtų po 5 minutes kelis kartus per dieną (ryte ir vakare – būtinai).

Perkusinis masažas yra kvėpavimo takų kompleksinio gydymo sėkmę užtikrinanti priemonė. Jo metu žmogaus kūnas veikiamas stuksenimo būdu.

Stuksenimai: vibracinis, perkusinis masažas

Pacientas paguldomas ant pilvo, masažuotojas (bet kuris namiškis) lengvai stuksena iš pradžių ligonio padus, toliau nugarą (nuo šonkaulių apačių į viršų iki plaučių viršūnių).
Ypač gero perkusinio masažo efekto sulauksime, jeigu prieš tai atliksime inhaliaciją su eukaliptų lapais, o masažo metu naudosime Kėnio aliejų.

Kviečiame tinkamai įvertinti kvėpavimo takų susirgimų pavojų mūsų ir mūsų artimųjų gyvybei. Neignoruokime kosulio, taikykime kompleksinį gydymą ir pakankamai ilsėkimės.

Susiję produktai

Close
Krepšelis (1)

Suma: 1.90 

KrepšelisApmokėjimas