Limfa – reikšmė, priežiūra

Gal teko matyti mišką po uragano: išvirtę silpnesni medžiai, nukritusios senos apsamanojusios šakos. Nuplauta ir praretinta medžių laja džiaugsmingai žėri naujomis spalvomis.

Panašus ir limfinės sistemos poveikis mūsų organizmui – limfa galingais pliūpsniais išvalo jį nuo toksinų, žuvusių ir pasenusių ląstelių. Limfocitai (jų yra virš 20 rūšių) kaip galingi kariai atranda ir naikina jame bakterijas, grybelius, sudegina pelėsį.

Kuo dažnesnė audra – tuo tvirtesni medžiai, tuo mažiau kerpių, pelkių ir puvėsio, tuo sveikesnis miškas.
Limfa mūsų organizme kyla iš apačios į viršų ir, valydama organizmo skysčius, išmeta nereikalingas atliekas į gleivinę, sudarydama joje kamščius, uždegimus, išskyras.

Todėl susirgus pirmieji limfinės sistemos aktyvumo požymiai atsiranda gleivinėje: padidėja išskyros iš makšties ar šlaplės, atsiranda sloga, kosulys, viduriavimas, pradedama gausiai prakaituoti.

Vėliau kyla organizmo temperatūra – limfmazgiai, kaip mažos, bet aktyvios saulutės mėgina temperatūros ugnyje sudeginti intervencinius agresorius (virusus, bakterijas). Ir jiems pavyksta, jeigu organizmas švarus, neužterštas.

Jeigu kūno tankmė neperpučiama: miškas pilnas liguistų medžių, jame gausu toksinių medžiagų, pelkių – atsiranda limfagyslių kamščiai. Tuomet audrai nėra kur įsibėgėti, vėtra silpsta, karių ugnį gesina pūvančių medžiagų liekanos. Galop visos šiukšlės  pakyla į viršų – į odą.

Vaikus išberia per sulenkimus, skruostukus, pilvuką, suaugusiems gali atsirasti žvynelinė, rožė, egzema.

Daugelis žino, kad limfinė sistema organizuoja imuninį organizmo atsaką. „Stiprinkime imunitetą‘ – dažnai girdima frazė.

Ar įmanoma sustiprinti imunitetą, jeigu limfa užkrešėjo, sutirštėjo, jeigu limfocitai nebeatpažįsta patologinių darinių, o limfmazgiai, kuriuose turėtų formuotis antikūnai, seniai pavirto bakterijų bei grybelių prieglaudomis?

Mūsų veiksmai „sulūžus“ imuninei sistemai, kai limfinė sistema nebepajėgia atlikti savo funkcijų:

1. Gerkime kuo daugiau šiltų skysčių – liūtimi nuvalysime ligų pėdsakus. Liepos žiedai, lakišius, medetkų žiedai, TIENS Antilipidinė arbata  – sustiprins liūties galią.

2. Padėkime limfocitams naikinti interventus. Mūsų sunkioji artilerija – debesylo šaknų arbata ir TIENS Kordicepsas. Kito tokio galingo ginklo nerasime.

3. Organizuokime talką: išvalykime limfą nuo „šiukšlių“.

4. Saldymedžio šaknys, asiūklio dirvinio žolė ir kraujažolė – paimkime visų žolelių po 2 valgomus šaukštus, užpilkime 1 litru verdančio vandens, palaikykime 1 valandą, nukoškime, išgerkime per dieną – šiltą.

5. Šiluma – garstyčių lapus – sudrėkinti, įvynioti į lininį rankšluostį, uždėti ant krūtinės 15 minučių. Odą prieš tai patepti  bet kokiu turimu aliejumi. Kojas pamirkyti karštame vandenyje, į vandenį įberti 1 stiklinę druskos. Po vonelės nuplauti, sutepti aliejumi, užmauti medvilnines, ant jų vilnones kojines. Palikti nakčiai.

6. Kai pradėsime gausiau prakaituoti – pamaitiname organizmą erškėčių vaisių arbata, spanguolėmis, TIENS Biokalciu, spirulina.

Limfa – reikšmė, priežiūra

Profilaktika, arba kaip prižiūrėti organizmą, kad neatsitiktų kamščių ir jis pats gebėtų kovoti su parazitais, bakterijomis, grybeliais, onkologinėmis, autoimuninėmis ligomis, kad netintume ir nekiltų svoris.

Prisiminkime kai kuriuos limfinės sistemos ypatumus ir pagal juos organizuosime priežiūrą:

  • Limfinė sistema neturi centrinio siurblio, kuris verstų limfą tekėti (kaip pavyzdžiui širdis stumia kraują). Aplink limfagysles yra raumenys, kraujagyslės. Stenkimės karts nuo karto  raumenukus priversti susitraukinėti, tarsi būtume suspaudę balioną vienoje pusėje, po to kitoje – oras balione judėtų. Paprastai kalbant – sportas, ėjimas dideliais žingsniais, bėgimas ir kiti aktyvesni fiziniai judesiai padės skatins limfos apytaką. Padės ir paprasti šuoliukai.
  • Aktyviausia limfos į venas adsorbavimosi vieta yra prie raktikaulių – nešaldykime šios vietos: šiltas šalikas vėjuotą šaltą dieną, vakare šilto aromatinio aliejaus įtrynimas, bulvių su lupenomis kompresas ant krutinės, lengvi pastuksenimai į krūtinkaulį (juk ten yra ir svarbus imunitetui timusas – užkrūčio liauka). Šie veiksmai padės limfai neužsistovėti prie gerklės ir nekelti kosulių, dusinimų ir netgi refliukso.Limfinė sistema mūsų organizme turi ypatingą vietą – limfinę ciscerną po diafragma. Ji netgi yra šiek tiek  priaugusi prie diafragmos.
  • Limfinės cisternos išsipūtimas sąlygoja pilvo didėjimą, ypač žmonėms, dirbantiems sėdimą darbą. Sąmoningai kvėpuodami galime judinti limfą cisternoje ir tuo pačiu stumti skysčius per visą organizmą. Poveikiu į cisterną pagrįstos įvairios kvėpavimo, sporto, limfodrenažinio masažo praktikos. Galime įdėti minimaliausiai pastangų: pakelkime rankas per šonus į viršų – įkvėpkime. Nuleiskime – iškvėpkime. Taip kelis kartus per dieną.
  • Didžiausios limfoidinio audinio sankaupos yra žarnyne. Stenkimės, kad peristaltika jame būtų tvarkinga. Reikalui esant panaudokime šaltekšnio žievės arbatos.
  • Paprastos rupios druskos karštos vonios (38,5 – 15 min, 3 kg druskos) 1 kartą per savaitę paskatins toksinų šalinimą.

Nepamirškime, kad limfa yra viso organizmo skysčiai, kurie sudaro 70% kūno svorio.

Skrandžio sultys, sperma, ašaros, nugaros smegenų skysčiai, šlapimas, seilės – vis ta pati limfa, kai kur skaidresnė, kai kur tirštesnė.Nuo šių skysčių kokybės priklauso 21 rūšies limfocitų – svarbiausių imuninės sistemos ląstelių – veikla: atpažinti ir sutriuškinti svetimkūnį, pranešti apie pavojų į „centrą“, perdurti (perforuoti) ir išvesti deformuotas (pvz. onkologines) ląsteles.

Leiskime vykti natūraliam organizmo sveikatinimuisi: gerkime pakankamai šiltų skysčių, pakankamai judėkime, būkime gryname ore ir dirbkime iki prakaitavimo.

Susiję produktai

Close
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.