Apie SMEGENŲ nykimo prevenciją

Nuotrauka straipsniu 1

 

Kiek realiai gali padėti vandens gėrimas, maisto taikymas? Ar vitaminai, mineralai, Omega 3, amino rūgštys ir kt. natūralios ir ne visai natūralios priemonės gali padėti išvengti Alzheimerio ligos, Parkinsono paralyžiaus, smegenų nykimo? Kaip išlaikyti aštrų protą ir racionalų mąstymą? 
Kas slepiasi už žmogaus smegenų kaukės? Kodėl kompiuterinis tomografas, magnetinio rezonanso aparatas bei EEG negali nustatyti žmogaus intelekto apimties? Kokia sąveika tarp širdies ir proto emocijos, kokioje atkarpoje atsiranda Išmintis? PASLAPTYS! Neseniai Dalai Lama kreipėsi į vieno Šveicarijos universiteto mokslininkus, kad sukurtų aparatą, kuris, įvedus jį į smegenis, pagerintų jų veiklą.
Naivi gerbiamo dvasininko svajonė. Mokslinis progresas smegenų veiklos tyrinėjime smarkiai atsilieka nuo kitų sričių. Pagalvokime: juk tik visai neseniai, 2015 metais, pagaliau paskelbta, jog smegenyse vis dėlto yra limfotaka!!! 21 amžiaus atradimas!
Tad kol kas galime remtis ne moksliniais atradimais, o įvairiais tyrinėjimais šioje srityje. Pateiksime 6 aksiomines PRIEMONES protinei veiklai bei smegenų funkcionavimo gerinimui:

 1. GRYNAS ORAS (bėgte visi į pavasarį nuo savo kompiuterių!).

Grynas oras padidina daugelio kraujagyslių tonusą, gerina kvėpavimo ir medžiagų apykaitos procesus, stiprina imunitetą. Įjungiamas širdies ir smegenų darbas, susireguliuoja kraujospūdis. Gurkšnis gaivaus oro vakare ramina nervų sistemą ir atkuria normalų miegą. Gryno oro nauda yra daugiau nei pakankama. Svarbiausia – netingėti ir vaikščioti.

Neurochirurgas iš Ilinojaus universiteto mokslinių tyrimų metu nustatė tiesioginę smegenų priklausomybę nuo vaikščiojimo grynu oru. Profesorius Art Kramer išsiaiškino, jog Intelektualusis žmogaus lygis padidėja, jeigu kiekvieną savaitę žmogus vaikščioja gryname ore bent 3 kartus per savaitę po 40 minučių.

Vienas įdomus tyrimas buvo atliktas 1990 m. – 2010 m. 20 metų trukęs tyrimas parodė, kad jeigu žmonės, sergantys Alzheimerio liga ir tie, kuriems pasireiškia lengvo pažinimo sutrikimo požymiai, praeina tik penkias mylias per savaitę, „išsaugo smegenų struktūrą“. „Rezultatai parodė, kad didesni fizinio aktyvumo kiekiai buvo susiję su didesniu smegenų kiekiu“, – padarė išvadas mokslininkai.

Kitas tyrimas buvo atliktas kiek vėliau – 2012 m. Jis parėmė šias išvadas, taip gavo dar išsamesnį rezultatą, kad net ir nuosaikus vaikščiojimas nedidelėmis distancijomis padeda užkirsti kelią tolesniam senyvo amžiaus žmonių senėjimui, ypač Alzheimerio ligos pradžioje. Šiame tyrime buvo tiriami 104 Alzheimerio pacientai, kurie buvo klasifikuojami kaip „aktyvūs“ arba „sėslūs“.  Aktyvios grupės tiriamųjų, kurie per savaitę vaikščiojo ilgiau nei dvi valandas, psichologinių gebėjimų testai ženkliai pagerėjo, tuo tarpu sėslesnių tiriamųjų – pastebimai sumažėjo. 

 1. SPRANDO/KAKLO kraujo apytakos gerinimas (masažas, kineziterapija, įvairiausi rankų ir pečių judesiai (tinka ir iš mokyklos laikų)). 

Tam, kad įrodyti, kiek svarbu mūsų smegenų veiklos gerinimui yra kaklo ir sprando priežiūra, užtenka mesti žvilgsnį į paveikslėlį, rodantį kraujo ir limfos apytaką sprande.

 

landscape-1445643867-1442925925-brain-and-spinal-cord

(Šaltinis: http://www.netdoctor.co.uk/medicines/brain-and-nervous-system/a25938/treatments-for-multiple-sclerosis/)

 

Jeigu dėl veiklos specifikos žmogui tenka nuolat laikyti galvą palenkus arba jo pečiai įtempti dėl nuolat patiriamo streso – perspaudžiamos kraujagyslės, kurios maitina smegenis, reguliuoja skysčių spaudimą jose, saugo vietinį imunitetą.

 1. ŽODINĖ KŪRYBA: kurkime straipsnius, pasakas, romanus. Verta išmėginti 30 dienų iššūkį parašyti romaną! Tuo galima ženkliai pagerinti savo atmintį.

Vien grožinės literatūros skaitymas duoda daug naudos mūsų smegenims. Visai neseniai plačiai paskelbtas panašios krypties eksperimentas, susijęs su grožinės literatūros fragmentų skaitymais. Manoma, kad skaitymo metu pagerėjo ne tik skaitovų atmintis, bet ir tam tikri emociniai įgūdžiai (Jarrett C. Does Reading Literature Really Beef Up Your Brain? NEUROSCIENCE. 2015 sep: 12-15).

 1. UŽUOJAUTA KITAM žmogui su veiksmu (nežiūrint į žmogaus turtus ar sveikatą), EMPATIJA.

Žodinės kūrybos teigiama įtaka smegenų veiklai šiuolaikinių mokslininkų tarpe siejama su empatijos pojūčio skatinimu. Tvirtinama, jog abu jie duoda gerus rezultatus protinei veiklai.

2006 m. atliktas tyrimas, kurio išvadose teigiama, jog žmonės, turintys didesnį empatijos įgūdžių spektrą, linkę žinoti daugiau romanistų autorių vardų. Šis faktas buvo pateiktas kaip įrodymas, kad skaitymas skatina empatiją. O empatija gerina atmintį.

 1. TIKRA MALDA – dialogas su Dievu. Kreipimasis dėl kitų žmonių.

II – ojo Pasaulinio karo metu 1941 m. žurnalas „Reader’s Digest“ išspausdino Nobelio premija pagerbto gydytojo ir biologo dr. Alexis Carrel (1873 – 1944) pasisakymą apie maldą:“ Maldos įtaka į žmogaus protą ir kūną yra įrodoma, kaip įrodomi sekrecijas duodančių liaukų padariniai. Maldos padarinius galima išmatuoti padidėjančiu fiziniu gyvumu, didesniu intelektualiniu pajėgumu, moraliniu atsparumu ir gilesniu tikrovės supratimu, kuriuo grindžiami žmonių tarpusaviai santykiai. „.

Taip iškėlęs maldos vertę, Nobelio premija apdovanotas medikas primena, kad malda neturi būti tik kokio nors materialinio dalyko prašymas; joje turi būti maldavimas, kad mes darytumėmės panašesni į Dievą. Mokslininkas taip apibrėžia maldą: „Malda — tai žmogaus pastangos pasiekti Dievą, bendrauti su nematoma Būtybe, visų daiktų Sutverėju, Aukščiausia Išmintimi, Grožiu ir Jėga, visų žmonių Tėvu ir Atpirkėju. Mes žinome, kad kai kreipiamės į Dievą karštoje maldoje, į gerąją pusę pakeičiame savo sielą ir kūną“. (Šaltinis: http://laiskailietuviams.lt/index.php/1963m-2-vasaris/1776-medikai-ir-religija)

Mokslininkai krikščionys ir musulmonai  daug eksperimentuoja, mėgindami  išsiaiškinti, koks gi fizinis procesas įvyksta, kai žmogus pradeda prašyti Dievo geros atminties. Jie pateikia daug faktų, kad žmogus, atsisakęs nuodėmės ir prašantis Dievo žinių bei atminties, po kiek laiko iš tiesų gauna prašomo dalyko:

        6.  NEŠTI DŽIAUGSMĄ KITIEMS ŽMONĖMS.

Sugebėjimas sukelti kitam žmogui džiaugsmą – lygus stebuklų darymui.  Užtenka nusišypsoti, pamojuoti ranka, su šypsena pasisveikinti: „Sveiki!!!” – ir viskas aplinkui pasikeičia. Pasikeičia aplinka, kurioje patys ir esame.

Kai tik žmogaus „stebukladario“ smegenų veikla persikelia į išorę – veikla aktyvuojasi, išsiplečia. Pailgėja „jaunystės genų“ uodegėlės, atsigauna ryšiai tarp neuronų.

Ir atvirkščiai, nuolatinis mąstymas apie nuosavos bėdas ir problemas, liūdesys ir depresija, naikina neuronų jungtis, naikina smegenų ląsteles ir verčia jas senti anksčiau laiko. Egocentrinis savęs nagrinėjimas gramzdina į nevilti, o vienas po kito bandomi savęs tobulinimo metodai baigiasi didžiuliu nusivylimu.

Mokslininkai vykdo aibę tyrimų, eksperimentų šia kryptimi. Ypač susidomėję genetikai, psichologai,  neurologai:

Gali būti, jog kada nors išgirsime tikslų medicininį šio unikalaus reiškinio paaiškinimą.

Bet šiuo metu tai siūloma priimti kaip aksiomą.

 

Nuotrauka straipsniu 2

 

logo

 

 

 

 


VIRŠKINIMO pradžių pradžia: dvylikapirštė

 20170724_193201

 

Lengviausias būdas savarankiškai sudėlioti mitybą sau ir savo artimiesiems – apsiginkluoti žiniomis apie virškinimo trakto svarbiausią vietą, virškinimo pradžių pradžią, viso organizmo geros savijautos šaltinį – dvylikapirštę žarną ir Oddi sfinkterį.

Pavalgome ir įsiklausome: kas vyksta mūsų pilve?

 1. Maistas patenka į maišą pilną rūgšties –  į skrandį. Rūgštis apdoroja ir paruošia baltymus tolimesniam virškinimui, nužudo visas bacilas, atveria reikalingus vartelius maisto judėjimui virškinimo traktu bei įjungia tulžies pūslės ir kasos latakus fermentacijai.
 2. Paruošta beveik sterili maisto košelė įkrenta į paslaptingą tunelį - dvylikapirštę žarną.

 

                 502zheludok5

 (Šaltiniai: http://spina.pro/anatomy/prilozhenie/502.php; http://library.infodoctor.ru/shpoint.php?p=134)

 

Dvylikapirštėje žarnoje rūgštis neutralizuojama. O maisto kąsnelis apdorojamas tulžimi ir kasos fermentais. Prasideda angliavandenių, baltymų, riebalų skaidymas, jų įsiurbimas į kraują ir limfą.

Dvylikapirštės žarnos forma labai įvairuoja, išskirti kokį nors pagrindinį tipą negalima. Ji gali būti bet kokios formos:

 

                                                                Untitled

 (Šaltinis:  http://gastros.ru/dr/bolezni-dvenadtsatiperstnoj-kishki)

 

                                                               Untitled

(Šaltinis: http://www.kievoncology.com/rentgenodiagnostika-zabolevaniy-organov-pishchevareniya/zabolevaniya-dvenadcatiperstnoy-kishki.html)

 

Todėl dažnai atliekant endoskopiją yra labai sunku įvertinti tikrą dvylikapirštės žarnos būklę.

Dvylikapirštė, būdama galinti būti bet kokios formos, liečiasi prie daugybės mūsų vidaus organų: stuburo slankstelių, kepenų, tulžies pūslės, dešinio inksto, antinksčio, šlapimtakio, plonosios žarnos. Visas žarnos linkis iš dešinės apsupa kasos galvą.

Dvylikapirštės žarnos viršutinė dalis prasideda dešinėje nuo pirmojo juosmens slankstelio ir per visą ilgį gali pasiekti apie 30 cm.

 

VEIKSNIAI, KURIE NUOLAT KEIČIA DVYLIKAPIRŠTĖS FORMĄ PAROS BĖGYJE:

 • Jeigu skrandis yra vidutiniškai ar labai prisipildęs, tai viršutinė dalis eina beveik strėliškai iš priekio atgal. Jeigu skrandis yra tuščias, viršutinė dalis eina maždaug skersine kryptimi iš dešinės į kairę.
 • Kvėpuojant dvylikapirštės žarnos padėtis šiek tiek keičiasi: įkvepiant pasislenka žemyn, iškvepiant – aukštyn.
 • Vyresnio amžiaus žmonėms kartu su kitais organais gali būti nusileidusi kiek žemiau, tada dvylikapirštės žarnos kilpos žemiausias taškas kartais net siekia kryžkaulio kyšulį.

 

SVARBIAUSIA VIETA dvylikapirštėje žarnoje, dėl kurios daugybė žmonių skundžiasi įvairiausiais virškinimo sutrikimais yra Oddi sfinkteris. Tai vieta, kur susijungia kasos ir tulžies latakai. Ir jeigu vienas iš latakų veiks aktyviau – bus dirginamas arba spaudžiamas kitas latakas.

 

                                                                     e0e80297ecec4a522477fa1b06ef6c33

(Šaltinis: http://www.thesphincterofoddiproject.com/)

 

Pavyzdžiui, gerdami tulžies išsiskyrimą gerinančią arbatą arba tiesiog mėtų arbatą – skatiname tulžį skirtis aktyviau. Jos dalis patenka į kasos lataką, nuo ko kasa išbrinksta, padidėja, gali sukilti jos uždegimas, padidėti rūgštingumas.

KITI NEATSAKINGOS LATAKŲ VEIKLOS SKATINIMO BŪDAI:

 • nesaikingas valgymas (persivalgymas);
 • kavos gėrimas;
 • gazuotų gėrimų vartojimas;
 • per didelio intensyvumo pratimai pilvo presui;
 • streso nevaldymas;
 • ilgas buvimas pasilenkus (prie kompiuterio);
 • pernelyg šalto maisto valgymas (ledai, šaltas alus).

 

Ilgai būnant įsitempus tulžies ir kasos latakai pradeda spazmuoti ir neišleidžia susikaupusio turinio. Skysčiai grįžta atgal į kasą arba į tulžies pūslę. Taip prasideda  pankreatitas (kasos uždegimas) ir choleciscitas (tulžies pūslės uždegimas). To pasekoje į virškinimo traktą toliau juda nesufermentuotas maistas, atsiranda vidurių pūtimas, viduriai užkietėja arba atvirkščiai – viduriuojama.  Ilgainiui išsivysto cukraligė, padidėja cholesterolis, jaučiamas silpnumas ir jėgų neturėjimas, beria odą, silpsta  imunitetas.

 

Štai produktai, kurie apsaugos mūsų PRADŽIŲ PRADŽIĄ nuo netikėtumų arba ją sužalos.

MĖSA:  Patartina kalakutiena, antiena, laukinių gyvūnų mėsa (šerniena, stirniena), veršiena.

Griežtai draudžiama kiauliena, vištiena, triušiena.

MILTAI: Patartina speltos miltai, grikių, kukurūzų, žirnių.

Draudžiama: kvietiniai miltai ir gaminiai iš jų (bandelės,sausainiai).

UOGOS labiausiai tinka mėlynės, šilauogės, arbūzai, spanguolės, bruknės, vyšnios, slyvos.

Netinka braškės, sodo avietės ir sodo žemuogės, trešnės, pomidorai.

DARŽOVĖS: tinka visos, bet patartina termiškai apdoroti.

Netinka tik bulvės.                             

GRYBAI: labiausiai tinka voveraitės ir visi džiovinti grybai.                                               

RAUGINTI produktai ypatingai naudingos pilnos, nepjaustytos daržovės (ypač kopūstai ir burokėliai).              

SALDUMYNAI: gerai virškinamas šerbetas, džiovintos ir liofilizuotos uogos,gaminiai iš agaro.

Žalinga – kremai, šokoladas (ypač juodas).

PIENO produktai: tinka tik ožkos ar avies pieno gaminiai.

Labiausiai kenkia karvės pieno gaminiai,o ypač varškė, varškės sūreliai, pieniški ir grietininiai ledai, majonezas.

VAISIAI: tinka nedaug -  abrikosai, persikai, avokadas.

Su visais kitais patariame elgtis atsargiai, ypač saikingai naudoti obuolius,citrusinius vaisius (labiausiai mandarinus,apelsinus, citriną).

ŽUVIS: tinkamiausia jūros ir upių lydeka, karpis.

Labiausiai kenkia lašiša, rūkyta skumbrė.                                                  

RIEŠUTAI: Tinka šviežiai skinti lazdynų.

Netinka pistacijos, graikiški, migdolų riešutai.         

KIAUŠINIAI: drąsiai naudokime putpelių, anties, žąsies kiaušinius.

Netinka vištos kiaušiniai.

GĖRIMAI labai kenkia kava, alkoholis, ypač alus, kiti gazuoti gėrimai. Šviežiai spaustų sulčių patariame gerti tik 2 kartus per savaitę po 70 ml.                                    

Tinka įvairiausios žolių arbatos, gilių, cikorijų kava.

Patariame vartoti pakankamą kiekį vandens, kurio Natrio kiekis iki 8 mg.                     

                

Esame atviri JŪSŲ klausimams ir patarimams. Rašykite mums šia tema. Išsiaiškinkime viską iki galo. Tuo padėsime ne tik sau ir savo artimiesiems, bet ir daugybei žmonių, kurie vargsta dėl įvairiausių negalavimų, galbūt net neįtardami, jog visos problemos gali išsispręsti labai lengvai.

 

20170724_193553

 

logo

 

 

 


KAULAI. Osteoporozė

20170624_131829

 

KAULAI. Suaugusio žmogaus organizme mokslininkai aptinka 206 kaulus. Iš jų vien veido kaulų  net 22 vienetai: akytkaulis, apatinė nosies kriauklė viršutinis  ir apatinis žandikaulis, gomurikaulis, nosikaulis, ašarikaulis, noragas, skruostikaulis ir kiti.

Kam gi jų tiek daug?

Kaulų funkcijos:

 1. Kaulai padeda išlaikyti kūno formą, apsaugo vidaus organus: iš kaulų ypač svarbiems organams susidaro tvirti apsauginiai rezervuarai (pavyzdžiui, kaukolė-smegenims, šonkauliai-plaučiams).
 2. Kraujodaros – raudonuosiuose kaulų čiulpuose yra specializuoto jungiamojo audinio su kamieninėmis kraujo ląstelėmis. Kaulų čiulpuose vyksta kraujo gamyba.
 3. Sandėlinė – geltonuosiuose kaulų čiulpuose kaupiami riebalai, pati kaulinė medžiaga kartu yra ir kalcio druskų saugykla. Atlieka saugojimo funkciją - saugo Ca2+  jonus, be kurių neįmanomas joks gyvybinis procesas mūsų organizme (pavyzdžiui, širdies raumens susitraukimui, žarnyno peristaltikai). Kauliniame audinyje yra sukauptos Ca (2+) jonų atsargos, kurios prireikus gali būti išsiskirtos ir panaudotos normaliai kraujo ir audinių skysčių gamybai.

Kaulinis audinys susideda iš kaulinių ląstelių ir tarpląstelinės medžiagos. Suaugusio žmogaus kaulas sudarytas iš 50 proc. vandens, 25 proc. mineralinių ir 25 proc. organinių medžiagų. Iš mineralinių medžiagų daugiausia yra kalcio fosfatokalcio karbonato ir kt. Pusę organinių medžiagų sudaro riebalai, kurių daugiausia yra kaulų čiulpuose.

Organinės medžiagos suteikia kaului lankstumą ir stangrumą, neorganinės – kietumą ir tvirtumą.

Fizinio aktyvumo metu kaulinio audinio tinklu tekantis audinių skysčio srautas pristato į ląsteles molekules ir maistingas medžiagas bei pašalina panaudotas medžiagas ir taip mechaniškai aktyvina kaulų ląsteles, skatina gyvybingumą, atsinaujinimą.

Žmogaus kauluose visą laiką vyksta irimas ir naujo kaulinio audinio formavimasis.

Vaikystėje ir jaunystėje formavimosi procesai aktyvesni, nei irimo, todėl iki 30 m. kaulai auga, tvirtėja, tankėja. Vyresniame amžiuje rezorbcija (irimas) spartesnė nei atsinaujinimas, todėl dalis kaulinės masės prarandama ir gali prasidėti osteoporozė. Per visą žmogaus gyvenimą kaulinis audinys atsinaujina apie 10 kartų.

OSTEOPOROZĖ. Kaulų tankio mažėjimo liga vadinama osteoporozė, liaudyje – kaulų retėjimu. Dažnai vadinama „tyliąja epidemija“, nes pats kaulų retėjimas nejuntamas. Simptomai - skausmas, kaulų lūžiai net dėl menkų traumų – pasireiškia tik ligai progresavus.    

                                                                                     

le-osteoporoz-narsr-2

(Šaltinis: http://moyaspina.ru/lechenie/kakie-metody-lecheniya-osteoporoza-predlagaet-narodnaya-medicina)

 

Osteoporozė yra didelė sveikatos problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė šią ligą antra tarp dažniausiai pasitaikančių ligų pasaulyje. Anot Tarptautinio osteoporozės fondo (TOF), dėl osteoporozės hospitalizacijų (guldymo į ligoninę) būna daugiau nei dėl daugumos kitų ligų, tokių kaip krūties vėžys ar širdies miokardo infarktas. Kaulų lūžius dėl osteoporozės patiria kas antra moteris ir vienas iš penkių vyrų, vyresnių nei 50 metų amžiaus. 

Osteoporozė dažniausiai nustatoma dviem būdais:

- kompiuterine tomografija;

- dviguba energijos rentgeno absorbciometrija (osteodensitometrija) – DXA

Apie pagreitėjusį kaulų irimą galima sužinoti ir iš kai kurių kraujo tyrimų.

Dažniausiai (dėl didžiausio tikslumo) kaulų mineralinis tankis matuojamas šlaunikaulių viršutinėje dalyje, stuburo juosmens slankstelių kūnuose, dilbio distalinėse dalyse ir rečiau kulnakaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja osteoporozei nustatyti naudoti T lygmenį: normali kaulų masė – T lygmuo – yra tarp +1 ir –1; osteopenija – tarp –1 ir –2,5; osteoporozė – T lygmuo mažesnis nei –2,5; sunki osteoporozė – T lygmuo yra lygus ar mažesnis už –2,5 ir yra lūžęs vienas ar daugiau kaulų. 

Lūžių pasekmės sudaro didžiulius ekonominius nuostolius, jau nekalbant apie fizines kančias, psichologines bei socialines šios problemos pasekmes. Pavyzdžiui, JAV tiesioginės medicinos išlaidos vidutiniam pacientui po šlaunikaulio lūžio pirmais metais sudaro apie 40 tūkst. JAV dolerių ir beveik po 5 tūkst. kitais metais. Europoje vidutinė šlaunikaulio gydymo po lūžio kaina – 20 tūkst. eurų. Į šias išlaidas nebuvo įtrauktos netiesioginės šeimos narių finansinės išlaidos dėl prarasto darbo, sugaišto laiko asmens slaugai, pakeistos gyvenamosios vietos ir kt. Sukurtos net specialios apsaugos nuo šlaunikaulio lūžių griūvant, skirtos senyviems asmenims (nešiojamos ant išorinės aprangos ar po ja ir dedamos ant šlaunikaulio viršutinės dalies), bet jų efektyvumas nėra įrodytas.

OSTEOPOROZĖS PRIEŽASTYS:

 • menkas fizinis aktyvumas;
 • lėtinės inkstų ligos;
 • lėtinės kepenų ligos;
 • blogas maisto pasisavinimas (pavyzdžiui, po sudėtingos skrandžio ar kasos operacijos, žarnyno ligų);
 • lėtinė obstrukcinė plaučių liga;
 • endokrininės sistemos ligos (hipertireozė, hiperparatireozė);
 • taikyta pakaitinė hormonų terapija (pakaitinė lytinių ar kitų hormonų terapija ir kt.);
 • ilgalaikė potrauminė imobilizacija (pavyzdžiui, gipsas);
 • kai kurių medikamentų ilgalaikis vartojimas (pavyzdžiui, gliukokortikoidų, antikoaguliantų, aromatazės inhibitorių, vaistų nuo vėžio ir kt.);
 • kavos vartojimas;
 • rūgščių produktų vartojimas;
 • piktnaudžiavimas alkoholiu;
 • ilgalaikis stresas.

OSTEOPOROZĖS PROFILAKTIKAI (TUO LABIAU SERGANT):

 1. Pakankamas vandens  vartojimas;
 2. Fizinis aktyvumas (8000 žingsnių per dieną);
 3. Mityba su daug baltymų, augalinės kilmės riebalų, šviežių daržovių, kruopų, uogų;
 4. Vaistažolių arbatos: čiobrelis, asiūklis, gaurometis, raudonėlis, dobilas, ramunėlės, medetkos, erškėčių vaisiai;
 5. Maisto papildai su gliukozaminu, chondroitinu, kolagenu bei hialurono rūgštimi (TIENS preparatai: Flexi, Chitozanas);
 6. Jonizuoto kalcio maisto papildai (TIENS biokalcis bendras, vaikiškas, smegenų veiklai gerinti).

 

Reziumuojant galime pastebėti,  kad vartojant vien kalcio preparatus (ypač, jeigu vartojami ne jonizuoto kalcio preparatai) ir vitaminą D – sunku tikėtis pasveikimo nuo osteoporozės.

 

20170625_232312

 

 logo

 

 

 


Inkstai

213

 

KIEKVIENAS SUAUGĘS ŽMOGUS ŽINO:  inkstai yra pagrindinis skysčių organizme judėjimo organas. Jeigu žmogus tinsta – dažniausiai to priežastis – inkstų veiklos sutrikimas. Dar daugelis žino, kas inkstai yra kraujo filtras, šalina iš organizmo toksinus.  Jeigu filtras užsiteršęs – gali pradėti skaudėti strėnas, ant odos gali atsirasti egzema. Šiek tiek mediciniškai išprusęs galėtų dar pridurti: inkstai gamina svarbias  organizmo gyvavimui  medžiagas:  išskiria hormoną eritropoetiną, kuris yra atsakingas už raudonųjų kraujo kūnelių gamybą kaulų čiulpuose (kraujo vėžys, anemija – ligos, kurių pradžia dažnai yra inkstuose).

Inkstai gamina fermentą reniną, kuris palaiko normalų kraujo spaudimą. Viena iš priežasčių, kodėl vaistus nuo spaudimo reikia gerti nuolat yra ta, kad dauguma sintetinių cheminių preparatų, reguliuojančių kraujo spaudimą dar LABIAU  ŽALOJA INKSTUS. Tuo pasekoje fermento renino gamyba sutrinka galutinai.  Tad be pagalbos iš šono (be tų pačių vaistų) normalizuoti veiklos nebepavyksta.

Inkstai konvertuoja vitaminą D, kad jis galėtų duoti naudą organizmui. Mažas vit. D kiekis kraujyje – tai ne saulės trūkumas, o inkstų veiklos sutrikimo rodiklis.

Požymiai, kuriuos žinome: tinimai įvairiose kūno vietose, sumažėjęs šlapimo kiekis, neįprasta šlapimo spalva arba kraujas šlapime (normali šlapimo spalva yra geltona, arba oranžinė (jeigu išgėrėte nepakankamai skysčių)).

Tiek pat žalos inkstams sukelia aspirinas, vitaminas C, dauguma vaistų nuo skausmo, antibiotikai, vaistai nuo kraujo spaudimo.

KITAS ASPEKTAS.

INKSTŲ RYŠYS SU KITAIS ORGANAIS. Pamąstykime, ar atsitiktinai inkstų forma daug kartų atsikartoja  visame organizme: blužnies, ausies, galvos smegenų, žmogaus vaisiaus.  Šiuos sutapimus galime pamatyti, nes yra knygos, internetas.

 

                      kidneyUntitled2314904F400000578-3449621-A_critical_but_vulnerable_region_in_the_brain_the_locus_coeruleu-a-12_14556407232397293a47c0f4cdddd46ff10bcf3d23287_XL

(Nuotraukų šaltiniai: http://www.zyropathy.com/kidney; http://family-abc.ru/deti/item/151-razvitie-zarodysha-cheloveka; http://www.dailymail.co.uk/health/article-3449621/Revealed-ground-zero-Alzheimer-s-Scientists-pinpoint-exact-area-brain-devastating-disease-begins.html)

BET SENOVĖS KINŲ MEDICINA jau prieš 5000 metų patyrimų ir žmogaus organizmo stebėjimu būdu susiejo visų šių organų veiklą į bendrą organizmo anatominio bei energetinio funkcionavimo sistemą.

Pavyzdžiui, kinų gydytojai teigia iki šiol, kad inkstai yra  1- oji mūsų organizmo motina (2-ji – blužnis žr. http://herbarius.lt/apie-bluzni/). Jų manymu,  inkstuose nuo pat embriono kaupiasi ir saugoma gyvybinė energija.  Iš inkstų ji skirstoma visam  kūnui. Mes pavargome – inkstai atiduoda mums  energijos pliūpsnį.

Pagal kinų mediciną viskas, kas surišta su GYVYBE, priklauso nuo inkstų veiklos:  spermos kokybė, pastojimas, vaisiaus nešiojimas,seksualinė energija, senėjimas, mirtis. Dar daugiau – kinų medicinos žinovai puikiai žino, jog inkstai maitina GALVOS SMEGENIS. Inkstai duoda galimybę dirbti ilgai ir nepavargstant, protinio darbo metu sutelkti dėmesį.

Visos kaulų ir dantų ligos priklauso nuo inkstų veiklos. Kariesas - inkstų energijos nepakankamumas, tvirtina senovės rytų medicinos specialistai.

Inkstų vartai – ausys . Klausos nusilpimas, ausų užgulimas  - t.y. taip pat inkstų energijos nepakankamumas.

Iš kur gi inkstuose yra tuos stebuklingos gyvybinės jėgos?

Pagal kinų mediciną – pagrindinis energijos kiekis duotas žmogui nuo pat gimimo.Vėliau ji nuolat yra palaikoma blužnies, skrandžio (priklauso, ką valgome) pristatomų organų ir kvėpavimo organais pristatoma energija bei deguonimi.

 

Už ką atsakingi inkstai pagal kinų mediciną, suvedėme į lentelę:

 

Ką daro

Kaip palaiko funkciją

Nusilpusių inkstų veiklos simptomai

Saugo gyvybinę energiją

Atsako už vaisingumą

Lytinės funkcijos nusilpimas

Skatina augimą ir vystymąsį

Vaikų vystymosi sutrikimas, suaugusių – ankstyva senatvė

Palaiko visų organų ir sistemų aktyvumą

Kitų organų ir sistemų funkciniai aktyvumo sutrikimai

Dalyvauja kraujo gamyboje

Kraujo gamybos sutrikimas, anemija

Dalyvauja imuniteto formavimosi

Organizmo gynybinių jėgų nusilpimas, krenta imunitetas

Reguliuoja organizmo vandenį

Reguliuoja vandens ir skysčių apytaką

Vandens ir skysčių balanso sutrikimas, šlapinimosi sutrikimas, paburkimai, ištinimai

Kontroliuoja kvėpavimą

Padeda plaučiams priimti energiją ir suteikia įkvėpimui pakankamą jėgą

 Dusulys, paviršutinis kvėpavimas

Padeda išsaugoti vaisių

Maitina vaisių ir padeda jam išsilaikyti gimdoje

Vaisiaus vystymosi sutrikimai, persileidimai

Stiprina kaulus

Maitina kaulus ir  dalyvauja kaulų čiulpų gamyboje

Kaulų silpnumas ir trapumas

Dantys – kaulinės ataugos

Maitina dantis

Dantys kliba ir iškrenta,

Kuria kaulų čiulpus smegenis

Kuria ir maitina kaulų čiulpus, palaiko jų funkciją,

Dalyvauja kraujo gamyboje.

Kaulų čiulpų silpnumas, kaulų nuovargis, vystymosi sutrikimas. Vystosi kraujo ligos (anemija)

Smegenys

Palaiko smegenų funkciją

Atminties nusilpimas, dėmesio stoka, protinių gebėjimų mažėjimas, protinio vystymosi sutrikimas

Plaukai

Plaukai stiprūs ir žvilgantys

Plaukai silpni, lūžinėja, žili, iškrenta

Inkstų langas – ausys

Inkstų energija pripildo ausis, klausa labai gera

Klausos sumažėjimas, ausyse ūžia, zvimbia

Inkstų priekinis langas - uretra

Reguliuoja normalų šlapinimasi

Šlapimo nelaikimas, arba atvirkščiai - susilaikymas

Inkstų užpakalinis langas – tiesioji žarna

Inkstai saugo bei šildo blužnį ir per ją reguliuoja analinės angos veikla

Išmatų konsistencijos tuštinimosi sutrikimas (dažniausiai – išmatų nelaikymas, viduriavimas)

Inkstų skysčiai – seilės

Normalus seilių išsiskyrimas

Nenormalus seilėtekis

Šlapimo pūslė

Palaiko šlapimo pūslės funkciją

Sutrinka šlapinimasis

Saugo valią

Emocija – baimė

Palaiko harmoniją ir baimių emocijas

Baimė pažeidžia inkstus. Nuo išgąsčio inkstų energija išeina per šlapimo pūslę – gali pasišlapinti nevalingai arba atsiranda reguliarus šlapimo nelaikymas. Taip pat su tuštinimosi.

 

 

 

 Sumuojant viską, galime patarti pasitikrinti inkstų veiklą pagal šiuos simptomus:

 • Nėra jėgų, silpna nuo pat ryto;
 • Šąla galūnės;
 • Beria odą (iki egzemos);
 • Dažni šlapimo pūslės uždegimai;
 • Dažnos šlapimo takų infekcijos;
 • Šlapimo nelaikymas;
 • Vaikų naktinis šlapinimasis (negąsdinkime ir nebarkime vaikų, taip tik pabloginsime padėtį);
 • Akmenys inkstuose;
 • Staiga padidėja svoris (tinimas);
 • Išsiplėtusios venos;
 • Žemas hemoglobinas;
 • Laisvesni viduriai;
 • Ausis užgula, jose  ūžia, zvimbia, prastėja klausa;
 • Silpsta atmintis;
 • Atsiranda seilėtekis;
 • Pražilo ir krenta plaukai;
 • Dantys lūžinėja, kariesas;
 • Kaulai trapūs;
 • Šąla ir skauda kelių sąnariai;
 • Juosmeninės dalies stuburo slankstelių išvaržos;
 • Nugaros skausmas;
 • Vaikų  atsilikimas moksle;
 • Nevaisingumas, silpna sperma, sunkiai išnešiojamas vaisius;
 • Mėnesinių ciklo sutrikimas;
 • Baimė bendrauti (vaikai svečiuose nesitraukia nuo mamos, laikosi už jos sijono, su niekuo nekalba, nuolat prašosi namo);
 • Baimė prisiimti atsakomybę (valios trukumas);
 • Ankstyva senatvė;
 • Dusulys, skrepliai rytais.

 

KUO STIPRINTI?

 1. Gerkite daugiau vandens, vaistažolių arbatų (žr. Herbarius), mitybą praturtinkite daržovėmis (ypač salierais, kukurūzais), vaisiais, berkite į maistą ciberžolės, petražolės, cinamono.
 2. Nevalgykite aštriai (imbiero, česnako, aštrių pipirų) ir sūriai,  atsisakyti alkoholio, cigarečių, kavos.
 3. Laikykite kojas šiltai, mažiau sėdėti.
 4. Tikrinkite savo drąsą, imkitės atsakomybės, spręskite problemas.

 

Foto į straipsnį

 

logo

 

 


LIMFA – REIKŠMĖ, SUTRIKIMŲ ŽALA, PRIEŽIŪRA

023
 
 
Gal teko matyti mišką po uragano: išvirtę silpnesni medžiai, nukritusios senos apsamanojusios šakos. Nuplauta ir praretinta medžių laja džiaugsmingai žėri naujomis spalvomis.
Panašus ir limfinės sistemos poveikis mūsų organizmui – limfa galingais pliūpsniais išvalo jį nuo toksinų, žuvusių ir pasenusių ląstelių. Limfocitai (jų yra virš 20 rūšių) kaip galingi kariai atranda ir naikina jame bakterijas, grybelius, sudegina pelėsį.
Kuo dažnesnė audra – tuo tvirtesni medžiai, tuo mažiau kerpių, pelkių ir puvėsio, tuo sveikesnis miškas.
Limfa mūsų organizme kyla iš apačios į viršų ir, valydama organizmo skysčius, išmeta nereikalingas atliekas į gleivinę, sudarydama joje kamščius, uždegimus, išskyras.
20170204_192222Todėl susirgus pirmieji limfinės sistemos aktyvumo požymiai atsiranda gleivinėje: padidėja išskyros iš makšties ar šlaplės, atsiranda sloga, kosulys, viduriavimas, pradedama gausiai prakaituoti.
Vėliau kyla organizmo temperatūra – limfmazgiai, kaip mažos, bet aktyvios saulutės mėgina temperatūros ugnyje sudeginti intervencinius agresorius (virusus, bakterijas). Ir jiems pavyksta, jeigu organizmas švarus, neužterštas.
Jeigu kūno tankmė neperpučiama: miškas pilnas liguistų medžių, jame gausu toksinių medžiagų, pelkių – atsiranda limfagyslių kamščiai. Tuomet audrai nėra kur įsibėgėti, vėtra silpsta, karių ugnį gesina pūvančių medžiagų liekanos. Galop visos šiukšlės  pakyla į viršų – į odą.
Vaikus išberia per sulenkimus, skruostukus, pilvuką, suaugusiems gali atsirasti žvynelinė, rožė, egzema.
Daugelis žino, kad limfinė sistema organizuoja imuninį organizmo atsaką. „Stiprinkime imunitetą‘ – dažnai girdima frazė. Ar įmanoma sustiprinti imunitetą, jeigu limfa užkrešėjo, sutirštėjo, jeigu limfocitai nebeatpažįsta patologinių darinių, o limfmazgiai, kuriuose turėtų formuotis antikūnai, seniai pavirto bakterijų bei grybelių prieglaudomis?
 
Mūsų veiksmai „sulūžus“ imuninei sistemai, kai limfinė sistema nebepajėgia atlikti savo funkcijų:
 1. Gerkime kuo daugiau šiltų skysčių – liūtimi nuvalysime ligų pėdsakus. Liepos žiedai, lakišius, medetkų žiedai, TIENS Antilipidinė arbata  – sustiprins liūties galią.
 2. Padėkime limfocitams naikinti interventus. Mūsų sunkioji artilerija - debesylo šaknų arbata ir TIENS Kordicepsas. Kito tokio galingo ginklo nerasime.
 3. Organizuokime talką: išvalykime limfą nuo „šiukšlių“. Saldymedžio šaknys, asiūklio dirvinio žolė ir kraujažolė – paimkime visų žolelių po 2 valgomus šaukštus, užpilkime 1 litru verdančio vandens, palaikykime 1 valandą, nukoškime, išgerkime per dieną – šiltą.
 4. Šiluma – garstyčių lapus – sudrėkinti, įvynioti į lininį rankšluostį, uždėti ant krūtinės 15 minučių. Odą prieš tai patepti  bet kokiu turimu aliejumi. Kojas pamirkyti karštame vandenyje, į vandenį įberti 1 stiklinę druskos. Po vonelės nuplauti, sutepti aliejumi, užmauti medvilnines, ant jų vilnones kojines. Palikti nakčiai.
 5. Kai pradėsime gausiau prakaituoti – pamaitiname organizmą erškėčių vaisių arbata, spanguolėmis, TIENS Biokalciu, spirulina.
 
Profilaktika, arba kaip prižiūrėti organizmą, kad neatsitiktų kamščių ir jis pats gebėtų kovoti su parazitais, bakterijomis, grybeliais, onkologinėmis, autoimuninėmis ligomis, kad netintume ir nekiltų svoris.
Prisiminkime kai kuriuos limfinės sistemos ypatumus ir pagal juos organizuosime priežiūrą:
 • 20170204_163546Limfinė sistema neturi centrinio siurblio, kuris verstų limfą tekėti (kaip pavyzdžiui širdis stumia kraują). Aplink limfagysles yra raumenys, kraujagyslės. Stenkimės karts nuo karto  raumenukus priversti susitraukinėti, tarsi būtume suspaudę balioną vienoje pusėje, po to kitoje – oras balione judėtų. Paprastai kalbant – sportas, ėjimas dideliais žingsniais, bėgimas ir kiti aktyvesni fiziniai judesiai padės skatins limfos apytaką. Padės ir paprasti šuoliukai.
 • Aktyviausia limfos į venas adsorbavimosi vieta yra prie raktikaulių – nešaldykime šios vietos: šiltas šalikas vėjuotą šaltą dieną, vakare šilto aromatinio aliejaus įtrynimas, bulvių su lupenomis kompresas ant krutinės, lengvi pastuksenimai į krūtinkaulį (juk ten yra ir svarbus imunitetui timusas – užkrūčio liauka). Šie veiksmai padės limfai neužsistovėti prie gerklės ir nekelti kosulių, dusinimų ir netgi refliukso.
 • Limfinė sistema mūsų organizme turi ypatingą vietą – limfinę ciscerną po diafragma. Ji netgi yra šiek tiek  priaugusi prie diafragmos. Limfinės cisternos išsipūtimas sąlygoja pilvo didėjimą, ypač žmonėms, dirbantiems sėdimą darbą. Sąmoningai kvėpuodami galime judinti limfą cisternoje ir tuo pačiu stumti skysčius per visą organizmą. Poveikiu į cisterną pagrįstos įvairios kvėpavimo, sporto, limfodrenažinio masažo praktikos. Galime įdėti minimaliausiai pastangų: pakelkime rankas per šonus į viršų – įkvėpkime. Nuleiskime – iškvėpkime. Taip kelis kartus per dieną.
 • Didžiausios limfoidinio audinio sankaupos yra žarnyne. Stenkimės, kad peristaltika jame būtų tvarkinga. Reikalui esant panaudokime šaltekšnio žievės arbatos.
 • Paprastos rupios druskos karštos vonios (38,5 – 15 min, 3 kg druskos) 1 kartą per savaitę paskatins toksinų šalinimą.
 
Nepamirškime, kad limfa yra viso organizmo skysčiai, kurie sudaro 70% kūno svorio. Skrandžio sultys, sperma, ašaros, nugaros smegenų skysčiai, šlapimas, seilės – vis ta pati limfa, kai kur skaidresnė, kai kur tirštesnė.
Nuo šių skysčių kokybės priklauso 21 rūšies limfocitų – svarbiausių imuninės sistemos ląstelių – veikla: atpažinti ir sutriuškinti svetimkūnį, pranešti apie pavojų į „centrą“, perdurti (perforuoti) ir išvesti deformuotas (pvz. onkologines) ląsteles.
Leiskime vykti natūraliam organizmo sveikatinimuisi: gerkime pakankamai šiltų skysčių, pakankamai judėkime, būkime gryname ore ir dirbkime iki prakaitavimo.
 
 
010
 
 
logo
 
 
 
 
 

PASNINKAS. Ko siekti?

070
 
Advento dienomis dažnai kyla klausimas: kaip ir kam reikia pasninkauti?
Trumpesnis ir paprastesnis atsakymas būtų: kad kūno poreikiai neužstotų dvasios poreikių. Atsiribojimas maiste – priemonė kovoje prieš alkį ŠAUKTIS DIEVO. Tai būdas nutiesti savo sielai lygesnį kelią į Kūrėją.
Bet iš tiesų, sielai ir protui nėra lengva susitvardyti ir išsilaikyti. Pamėginome surašyti kitokius siekius, kuriuos galima būtų įtarti žmonėse, kurie nusprendžia pasninkauti. 
 
PASNINKAS –KO SIEKTI?
1. Sublogti (nusilpti, pavargti, nuolat galvoti apie maistą… ir pykti ant viso pasaulio).
2. Pasilaikyti sveikos mitybos principų: vietoje karvės pieno – sojos pienas, vietoje šokolado – džiovinti vaisiai ir pan. (ieškoti parduotuvėse įdomesnio, įvairesnio, skanesnio, ne gyvūninės kilmės maisto… veidmainiauti prieš save patį, žmones ir Dievą).
3. Įtikti Dievui: “Dėkoju tau, Dieve, kad nesu toks, kaip kiti žmonės” Lk 18:11 (juk atpažįstame, kas tai?).
4. Daugiau melstis, skaityti šventas knygas, kad susitelktume į Dievą (taigi likusį metų laiką prieš ir po pasninko šiuos veiksmus galima atlikti mažiau?).
5. Daryti daugiau gerų darbų (o tarp pasninkų reikėtų “pailsėti” nuo gerų darbų?).
6. Daryti tai, ko nori Dievas, pranešęs apie savo norą Senajame Testamente:

Pasninkas, kokio aš noriu,167
tai – nuimti neteisėtai uždėtus pančius,
atrišti jungo valkčius,
pavergtiesiems duot laisvę,
sulaužyt bet kokį jungą.
7 Dalytis su alkstančiu savo duona,
priglobti vargšą ir benamį,
aprengti, ką pamačius, nuogą,
neatsukti nugaros saviesiems.
8 Tada tartum aušra užtekės tavo šviesa,
tavoji žaizda bus greitai užgydyta.
Tavasis teisumas žengs pirma tavęs,
o VIEŠPATIES šlovė palydės iš paskos.
9 Tada šauksitės, ir VIEŠPATS atsilieps,
kai pagalbos prašysi, jis tars: „Aš čia!“
Kai tarp savųjų pašalini priespaudą,
nedarai skriaudos, ko blogo nekalbi,
10 paduodi alkstančiam duonos,
palengvini varguolio gyvenimą,
tada tavoji šviesa užtekės tamsoje, –
tamsa bus tau šviesi kaip dienovidis.
11 VIEŠPATS visuomet bus tau vadovas,
sausros išdegintoje šalyje tave pasotins.
Jis atnaujins tavo jėgas, –
būsi tu nelyginant laistomas sodas,
kaip niekad neišsenkantis šaltinis.“ 
Iz 58:6-11
 
17 Iš tiesų Dievo karalystė nėra valgis ar gėrimas, bet TEISUMAS, RAMYBĖ IR DŽIAUGSMAS ŠVENTOJOJE DVASIOJE. 18 Kas šitaip Kristui tarnauja, tas mielas Dievui ir priimtinas žmonėms. 19 Tad laikykimės to, kas pasitarnauja santaikai ir tarpusavio ugdymui. 20 TAIGI NEGRIAUK DIEVO DARBO DĖL MAISTO!“ Rom 14:17-20
 
 Pasninko metu mėginame save visaip motyvuoti. Todėl ir atsiranda klaidingi tikslai. Tai žmoniška. Tereikia nepamiršti, kad svarbiausia yra mūsų pastanga. O kovą nugalėti padės tik Viešpats. 
 
logo
 
 
 
 
 
 

GRYBAI – BŪKIME ATSARGŪS!

146

 

LIAUDIES MEDICINA KAUPĖ SAVO ŽINIAS PER AMŽIŲ AMŽIUS. GRYBŲ NAUDOJIMAS MAISTUI IR VAISTUI – SRITIS, KURIOJE SUDĖTI VISI ATSARGUMO PRINCIPAI.

Paskutiniu metu fiksuojama daug apsinuodijimų grybais. Apsinuodijama ir mirštama šeimomis.  Ko nebe prisimename iš senolių pamokų, kokios žinios nukeliavo į praeitį?

Šiuolaikinis mokslas išsiaiškino populiariausių liaudies „prietarų“ mechanizmus ir su nuostaba konstatuoja jų įžvalgumą ir išmintį.

PRISIMINKIME:

Mūsų mamos ir močiutės griežtai liepdavo rinkti tik jaunus grybus, jokiu būdu neimti didelių ir subrendusių. Jeigu netyčia pačiupdavai didesnį (kaip jis patogiai užimdavo pusę krepšio) – tapdavai pajuokos objektu. Kodėl?

Mokslininkai išsiaiškino: kuo vyresnis yra grybas, tuo jis pavojingesnis. Toks grybas kaupia savyje ne tik nuodus, bet ir radioaktyvias medžiagas, sunkiuosius metalus (stroncį, kadmį, gyvsidabrį ir pan.).

Ypač reikėdavo stebėti, kad grybai nebūtų sukirmiję. Dėl estetinio vaizdo? Pasirodo, sukirmijęs grybas rodo, kad jis jau pradėjo irti. Gamta pati mus perspėja apie pavojų!

O kodėl gi valant reikėdavo nupjauti kotelį? Todėl, aiškina mokslininkai, kad būtent grybo kotelyje sukoncentruota daugiausia medžiagos, kuri  trukdo virškinimui ir net gali sukelti ne tik žarnyno, virškinimo liaukų, bet ir kaulų susirgimus.

Ką dar prisimename iš senolių patarimų? Grįžę iš miško grybus turėjome pradėti darinėti tuojau pat. Pavargę, nusikamavę nuo ilgo vaikščiojimo miške, peiliukais ir šepetėliais kantriai valydavome  „miško mėsą“. Nes, kaip nustatė tyrinėtojai, šiltai laikomi nupjauti grybai po 5-6 valandų tampa nuodingais. Visi.

Greičiau būtų grybus išvalyti paprastai nuplovus vandenyje.  Bet senoliai perspėdavo – negalima, nes grybas staigiai, kaip kempinė sugeria vandenį ir tampa netinkamas ne tik džiovinimui, bet ir kepimui bei troškinimui, praranda savo ypatingą skonį.

Jeigu senesnius grybus vis dėlto palikdavome, darinėjant reikėdavo pašalinti kepurėlės apatinę dalį. Pasirodo, joje esančios subrendusios grybų sporos taip pat labai sunkiai virškinamos.

GRYBAI TURI YPATINGAI TURTINGĄ  SUDĖTĮ:

 • Vitaminų ir mineralų kiekiais prilygsta vaisiams;
 • Angliavandenių – daržovėms;
 • Baltymais – viršija mėsoje esančias sankaupas;
 • Juose nėra  riebalų;
 • Savo sudėtyje turi daug onkologines ligas stabdančių  medžiagų, antioksidantų, aminorūgščių.

Atrodytų – geresnio  produkto mūsų racionui nerasime.

069BET…

 • Visos naudingos medžiagos dingsta grybus termiškai apdorojus aukštesnėje nei 60˚temperatūroje, o nuodai lieka.  Tad grybų patiekalais geriausiu atveju galime pamaloninti vien tik skonio receptorius.
 • Apsinuodyti galima VISAIS grybais, net gerai žinomais, jeigu (kaip išsiaiškinome aukščiau) PRISIRINKOME SENESNIŲ, PAKIRMIJUSIŲ grybų, NENUPJOVĖME KOTELIŲ. Arba jeigu  PERSIVALGĖME.

DĖMESIO, BŪKIME ATSARGŪS! Persivalgius arba apsinuodijus atsiranda ne tik pykinimas, galvos svaigimas, viso kūno skausmai. Taip pat galimas apakimas, paralyžius. Apsinuodijus, pirmiausia ligonis skundžiasi silpnumu, galvos svaigimu. Paprastai po to sutrinka regėjimas (dvejinimasis akyse, matymas lyg pro rūką), atsiranda burnos džiūvimas, rijimo ar kalbos sutrikimai. Šie simptomai gali būti lydimi vėmimo, pilvo pūtimo, vidurių užkietėjimo arba viduriavimo. Kūno temperatūra gali būti normali.  Vėliau atsiranda sprando, rankų, kvėpavimo ir viso kūno raumenų silpnumas. Išsivysčius kvėpavimo raumenų paralyžiui gali sutrikti kvėpavimas. Nesuteikus pagalbos ligonis gali mirti.

 • Chitinas – medžiaga, esanti grybuose, kuri suriša baltymą. Dėl jo įžymieji baravykai mūsų žarnyne netenka savo galios.
 • Tie patys baravykai yra galingiausi absorbentai – iš aplinkos puikiai sugeria visus nuodus, sunkiuosius metalus, radiaciją. Geriau pirkti saugiai išaugintus grybus.

SAUGŪS IR NAUDINGI GRYBŲ PARUOŠIMO BŪDAI:

Tam, kad …

 • chitinas išlaisvintų baltymus, grybus reikia išdžiovinti - tuo pačiu išlaikysime daugiau naudingų medžiagų;
 • panaikinti nuodus – grybus reikia virti 3 kartus po 5 minutes, vis nupilant vandenį;
 • žiemą neapsinuodyti paruoštais grybais – ruošti juos tik džiovinant, raugiant ar sūdant.

TAIGI KOKIUS GRYBUS RINKTI?

20161031_122951Žmonės įsigudrina pririnkti ir paruošti vartojimui nuodingų nevalgomų grybų.

Visas internetas užpildytas straipsniais apie poniabūdės stebuklingas galias. Bet pamirštama, kad tai nevalgomas, nuodingas grybas. Maistui renkamas kol yra kiaušinio formos, labai jaunas. Tačiau ir jame yra klastos: gausus vyriškų fitohormonų kiekis. Moterims gali išauginti ūsus ir pašiurkštinti balsą.

Musmirė žmogaus kepenyse palieka tokį pat pėdsaką kaip ir chemoterapija.  Kai kurios jų rūšys yra haliucinogenai – žmogaus liga progresuoja, o jis nesiima priemonių, nes jaučiasi gerai.

EUROPOJE SAUGIAUSIU BEI NAUDINGIAUSIU GRYBU PRIPAŽINTA VALGOMOJI  VOVERAITĖ (Cantharellus Cibarius).

Pamąstykime, ar teko matyti sukirmijusią voveraitę?

Pasirodo, viena iš priežasčių, kodėl voveraičių nepuola kirmėlės  – jų sudėtyje esanti medžiaga, kuri užmuša net kirmėlių kiaušinėlius.

Be visų naudingų mikroelementų ir vitaminų kiekio, voveraitės oranžinė spalva pasako dar vieno svarbaus komponento gausą – karotiną, kurio voveraitėje yra žymiai daugiau, negu morkoje. Čia turėtų suklusti žmonės, turintys regėjimo sutrikimus. Provitaminas D – Lietuvoje gyvenančių žmonių kaulai, sąnariai oda yra jo ištroškę.

Šiuo metu vykdomi moksliniai tyrinėjimai dėl voveraitės teigiamo poveikio kamieninėms ląstelėms, skydliaukės funkcijai, odos priežiūrai. Seniai nustatyta ir įrodyta, kad voveraitės kovoja su vėžio ląstelėmis, gerina kasos veiklą, aktyviai veikia prieš tuberkuliozę, infekcinius negalavimus. Iš voveraičių Europoje gaminami vaistai nuo hepatito C, žarnyno parazitų, grybelio.

Specialistai pataria voveraitės patiekalus būtinai naudoti nėštumo ir žindymo metu.

Geriausia laikymo forma – džiovintos voveraitės. Išdžiovinus sumalti mėsmale iki miltelių pavidalo. Po to barstyti miltelius į maistą.

Receptas nuo žarnyno parazitų: 1 arbatinį šaukštelį džiovintų voveraičių miltelių užpilti 150 ml degtinės. Palikti pritraukti 10 parų. Kiekvieną dieną indą sukratyti. Nekošti. Naudoti: po 2 arbatinius šaukštelius nakčiai 2 mėnesius.

 

Būkime išmintingi ir budrūs, saugokime save ir vaikus. Mokykime vieni kitus. Įsiklausykime  į perspėjimus.

 142

 

 logo

 


Mūsų venos

068

 

Karštomis vasaros dienomis dažnas skundžiasi kojų tinimu, sunkumu, labai skausmingu kojų susitraukimu – mėšlungiu. Manoma, jog tai yra Magnio, arba Kalio trukumas.

Deja, tai ne visada būna tiesa.

Kraujas, sutirštėjęs nuo karščio arba ilgos sėdimos padėties, mėgina tekėti venomis aukštyn, link širdies ir gali sukelti pakankamai skausmingus kojų traukulius.

Venos išsiplečia, tampa kietos, ilgainiui gali atsiverti opos, atsirasti alergijos.

SISTEMA, KURI STUMIA KRAUJĄ LINK ŠIRDIES YRA ĮDOMI:

Untitled

 1. ŠIRDIS susitraukia ir išstumia kraują į arterijas – žemyn. Apačioje (kojų paduose), per kapiliarus, kraujas pasiekia venas ir jomis kyla aukštyn. Taigi: širdis susitraukia, stumia kraują žemyn, to pasekoje veninis kraujas kyla venomis aukštyn. Todėl venų būklė priklauso ir nuo širdies pajėgumo.
 2. Iki sekančio širdies susitraukimo venos VOŽTUVAS užlaiko kraują, kad netekėtų žemyn. Nusilpus ir atsipalaidavus vožtuvui, veninis kraujas neužsilaiko pasiektame taške ir nuslenka atgal, žemyn.
 3. Untitled1Dar vienas svarbus veiksmas: susispaudžia šalia esantis RAUMUO. Aktyvus vaikščiojimas skatina veninio kraujo judėjimą. O gulint atsipalaidavus, kojas reikia laikyti aukščiau širdies lygio.
 4. DIAFRAGMA vadinama “venų širdimi”. Nuo nepakankamo kvėpavimo, ilgai nepakeitus padėties, diafragma atsipalaiduoja ir spaudžia vidaus organus bei venas. Kuo giliau įkvepiame – tuo geresnis veninis pulsas. Kvėpuokime!

 

VENŲ takai turi labai vingiuotą, sudėtingą vagą: nuo paviršinių odos sluoksnių keliauja į gilumines sąnarių olas. Jų kelyje daug kliūčių: žarnynas, inkstai, stuburo slanksteliai, kiti organai.

 

 PAVOJAI venų išsiplėtimui ir uždegimui, trombų formavimuisi atsiranda:

…keliaujant, ilgą laiką važiuojant autobusu, skrendant lėktuvu;
…ilgai sėdint darbe prie kompiuterio, ypač sėdint užmetus koją ant kojos (perspaudžiamos giliosios venos, esančios prie kelio sąnario iš nugaros pusės);
…dirbant stovimą darbą (virėjos, padavėjos, pardavėjos, kirpėjos, stiuardesės);
..nešiojant sunkumus (pasmunka vidaus organai, venos užsispaudžia, deformuojasi); 
…dėvint aptemptus, spaudžiančius drabužius (užspaudžiama kraujotaka); 
…visą dieną vaikštant  bateliais su aukštesniu nei 4 cm kulniuku;
…padidėjęs slėgis pilvo ertmėje dėl nėštumo, vidurių užkietėjimo, pilvo ertmėje susikaupusio skysčio ar įvairių ligų (spaudžiami vidaus organai slegia klubų venas, todėl sutrinka nutekėjimas iš kojų venų);
…rūkant, vartojant alkoholį, valgant sumuštinius, bandeles;
…atliekant jėgos treniruotes (sunkumų kilnojimas).

 

PAGALBA:

 1. Aktyvus vaikščiojimas, plaukimas;
 2. Ramybėje kojas laikyti aukščiau širdies lygio, atlikti sukamuosius pratimus pėdomis (kad judėtų blauzdos);
 3. Pratimas: atsistojus ant kojų pirštų staigiai nusileisti ant kulnų po 30-50 kartų 3-4 kartus per dieną – suteikiamas impulsas veninio kraujo judėjimui;
 4. Maistas: grikiai, džiovintos figos, salotos, citrina, moliūgas; obuolių actas gerti ir trinti venas 2-3 k/d;
 5. Ištraukos su degtine: česnakai, beržo pumpurai, ajero šakniastiebiai, kaštono žiedai;
 6. Vandeniniai užpilai: apynio sp., asiūklio dirvinio žolė, debesylo šaknys. 
 7. Išorinio naudojimo priemonės: 
  • pernokę pomidorai arba citrina – skilteles dėti ant venų po 30-40 minučių 3-4 k/d; 
  • apynių spurgų arba beržo pumpurų spiritinės ištraukos kompresai nakčiai arba įtrynimai; 
  • tarkuotos bulvės arba kopūsto lapai nakčiai;
  • medus po 2 valandas 3 k/d;
 8. Sėdint nekelti kojos ant kojos;
 9. Avėti batelius su ne aukštesniais kaip 4 cm kulniukais.

 

DĖMESIO!!! „Herbarius“ perspėja: kraujažolė, trikertė žvaginė ir dilgėlės sukelia trombozes bei venų uždegimus. Dėlės – pavojingas metodas: venų elastingumas nepagerėja, jų vingiuotumas išlieka, bet po dėlės įkandimo gali atsirasti negyjančios žaizdos.

Sėkmės. 

 

080

logo

 

 

 

 


Apie blužnį

022

 

Apie blužnį HERBARIUS užsimename, kai kalbame apie vėžį, infekcijas, autoimunines ligas, kraujo formulės pakitimus, alergijas, savaimines kraujosrūvas.

ŠIUOLAIKINIS MEDICINOS MOKSLAS su nuostaba aptinka vis daugiau šio organo neeilinių savybių.

NĖŠTUMO metu vaisiaus blužnis yra pagrindinis kraujodaros organas net iki 9 – ojo  vaisiaus vystymosi mėnesio. Po to jos funkcijas perima kaulų čiulpai.

Blužnis turi didžiulę įtaką IMUNITETUI, nes ji yra pagrindinis cirkuliuojančių limfocitų formavimo šaltinis (blužnyje susiformuoja T ir B limfocitai, kurie organizme lemia ląstelinį imunitetą t. y. naikina užkrėstas ir vėžines ląsteles), gamina antikūnus, šalina bakterijas, pirmuonis ir pašalines daleles.

New Picture (1)Be limfocitų formavimo, blužnis naikina senas ir pažeistas raudonąsias kraujo ląsteles (skaido jas  į hemą ir globiną) ir trombocitus. Po to jų likučiai (bilirubinas ir transferinas) siunčiami į kepenis. Taigi, blužnis dalyvauja TULŽIES FORMAVIME IR GELEŽIES APYKAITOJE.

Blužnyje nuolat yra TROMBOCITŲ ATSARGŲ: 1/3 kūno kraujo plokštelių. Tai garantija nuo nukraujavimo ir geram žaizdų gijimui.

Įdomus faktas – organizme, kuris yra pažeistas infekcija, virusiais, vėžiu, kitomis invazijomis, būtinai yra blužnies uždegimas, ar kitoks jos sutrikimas.

KINŲ TRADICINĖJE MEDICINOJE blužnis vadinama 2 – oji motina (1 – oji  motina – inkstai), 2 – oji širdis (1 – oji ir yra širdis), energijos qi ir kraujo kūrimo pagrindu.

o   Pagal kinus šviesos qi pakilimas į viršų – tai idėjų generacija, dėmesio koncentracija, atminties lavinimas, mokslo siekimas.

o   Jei blužnis  nusilpsta ir blogai sulaiko kraują, visą kūną nusėja mėlynės, atsiranda kraujavimas iš nosies, moterims – gausiai kraujuoja per menstruacijas.

o   Dar pravartu žinoti, kad blužnis reguliuoja organizmo drėgmę. Ir kad su amžiumi jos veikla silpsta.

KINŲ MEDICINOJE VISKAS SUDĖLIOTA Į LENTYNAS. KIEKVIENAS ORGANAS VEIKIA TAM TIKRĄ SRITĮ, IR TAM TIKRI FAKTORIAI GALI SUTRIKDYTI ARBA SUSTIPRINTI JO VEIKLĄ:

 • Blužnies emocija – susirūpinimas ir susimąstymas. Jeigu per daug būname susirūpinę ir susimąstę – gali pulti infekcijos, atsirasti onkologinės ligos.
 • Dvasinis lygmuo – intelektas. Kai blužnis nusilpsta (pvz. su amžiumi), silpsta ir intelektas. Įvairūs intelektualūs užsiėmimai stiprins ir blužnies veiklą (tuo pačiu ir imunitetą).
 • Klimatas – drėgnas, šiltas. Blužnies silpnumas gali pasireikšti per drėgmės netoleravimą: peršalimais, reumatu. Šaltis ir drėgmė gali sustabdyti limfos tekėjimą.
 • Spalva – geltona. Jeigu nėra energijos, kamuoja nuovargis, patariama įsigyti geltoną drabužių ar baldų aksesuarą.
 • Skonis – saldus. Kai nusilpsta blužnis, labai norisi valgyti daug saldumynų. Labai daug. Saldumynai lyg ir suteikia energijos bei džiaugsmo, bet per didelis jų kiekis nusilpnina blužnį, atsiranda drėgmės sankaupos: sloga, polipai, drėgnas kosulysYra žmonių, kurie laikas nuo laiko pajunta burnoje saldų prieskonį – tai blužnies veiklos sutrikimo ženklas.
 • 182Atsakinga už raumenis – su amžiumi raumenų struktūra keičiasi. Blužnies nusilpimas gali sukelti net raumenų atrofiją. Galūnės būna šaltos ir silpnos. Todėl aktyvus vaikščiojimas, šiaurietiškas ėjimas, dviratis – ne tik stiprina raumenis, gerina imunitetą, sklaido drėgmę, gerina kraujo gamybą, bet ir stiprina blužnį.
 • Išoriniai vartai – burna, lūpos. Jeigu blužnis silpna – lupos sausos, blyškios.
 • Garsas – dainavimas. Girgždanti tyli kalba – blužnies silpnumo simptomas. Dainavimas puiki priemonė jį pašalinti.
 • Dienos aktyvumas – ryte 9.00-11.00; po 19.00 – miega. Tad valgyti reikia pradėti tik nuo 9.00, ir baigti 19.00. Tuomet neskaudės ir nesvaigs galva, neatsiras pilvo sunkumo ir pūtimo jausmas pavalgius. Geriausias maistas ryte – košė, šiek tiek pasaldinta džiovintais vaisias. Labiausiai netinkamas maistas: ledai, pienas, varškė, kviečiai, bulvės, vištiena.
 • Sezono aktyvumas – kiekvieną mėnesį nuo 18 dienos, ypač vasaros pabaigoje.

 

APIBENDRINANT NUSISKUNDIMUS IR POŽYMIUS, BLUŽNIES FUNKCIJOS PROBLEMAS GALIMA ĮTARTI ESANT ŠIEMS FAKTORIAMS :

 1. Imuninės sistemos nusilpimas:  dažnai ir sunkiai  pasireiškia peršalimo ir infekcinės ligos, vargina  sunkiai gydomos ilgalaikės lėtinės ligos, atsiranda  įvairūs dariniai (augliai, cistos).
 2. Bendras silpnumas,  galūnių nuovargis, raumenų atrofijos.
 3. Blužnis atsakinga už skysčių transformaciją organizme, todėl bet kokių gleivių atsiradimas rodo blužnies silpnumą. Tai gali būti nuolatinė sloga, skrepliai plaučiuose, sinusitas, polipai, tinimai, skystesnė išmatų konsistencija, cistos ir navikai, moterims – baltosios išskyros iš makšties iki kandidozės.
 4. Patologinė drėgmė gali pasireikšti sunkumo pojūčiu  galvoje, pilve po valgio.
 5. Įvairūs nutirpimai.
 6. Anemijos.
 7. Kraujosruvos, mėlynės, kraujavimas iš nosies, gimdos, tiesiosios žarnos.
 8. Vidaus organų pasmukimai: inkstų, gimdos, skrandžio. Tiesiosios žarnos iškritimai, persileidimai, šlapimo ir išmatų nelaikymas.
 9. Mąstymo funkcijos, atminties, dėmesio koncentracijos pablogėjimas.
 10. Sausos išbertos lūpos, skonio praradimas.

 

VAISTAŽOLIŲ PAGALBA:

Lakišius, gaurometis, kraujažolė, asiūklis, varputis, viržiai, našlaitė, beržinis juodgrybis, varnalėša.

Linkime  geros nuotaikos,  šviesios energijos, puikiai veikiančios blužnies, geros atminties ir stiprybės!

 

024

 

logo


Mokymai apie TIENS sveikatingumo prietaisus

 

REGISTRACIJA

į MOKYMUS APIE TIENS SVEIKATINIMO PRIETAISUS

iki 2016 m. birželio 24 d.!

 
 

 

Kinijos lektorius Zhu Weijing

TIENS centrinės būstinės Kinijoje Produktų valdymo departamento vyresnysis vadovas, 

Kinijos Sveikatos apsaugos asociacijos komiteto narys, 

Sveikatinimo prietaisų padalinio komiteto narys. 

Zhu Weijing pelnė „Tiens Group“ Geriausio vadovo apdovanojimus pasaulinės tiesioginės prekybos verslo srityje 2009, 2011, 2013 m.

.

Mokymų metu bus vertimas iš / į kinų ir lietuvių kalbas.

 
 

Mokymuose bus pristatyti TIENS prietaisai:

- šaldytuvo gaiviklis „Fridge Purifier“
- antčiužinis „Health Mattress„, pagalvė „Health Pillow„, anklodė „Health Blanket
- daugiafunkcis prietaisas „Head Care Apparatus
- kraujo apytaką aktyvinantis masažuoklis „BCM
- ozonatorius „Fruit & Vegetable Cleaner

 
 

Vienos dienos mokymai apie TIENS sveikatinimo prietaisus

Mokymų laikas (galima pasirinkti vieną iš dviejų datų):
- 2016 m. liepos 2 d. (šeštadienis) 
- 2016 m. liepos 3 d. (sekmadienis)

Pasirinkimo pirmenybė - konsultantams, kurie pirmieji užsiregistruos ir sumokės už mokymus.

Mokymų dalyvio mokestis – 15 Eur*
*į 1 dienos mokymų kainą įskaičuota kavos pertrauka, pietūs – dalyvių lėšomis.

 

Mokymų vietaUAB „Korporacija Tjanši“ mokymų salėje (Ulonų g. 5, Vilnius, Verslo centre 1 laiptinė, 5 aukštas)

 

Registracija - iki birželio 24 d. el. paštu: info@tiens.lt

Laiško pavadinimas – „TIENS mokymai apie prietaisus„. Registruojantis būtina nurodyti vardą, pavardę, ID numerį, el. paštą, mob. tel. ir KURIĄ MOKYMŲ DIENĄ PASIRINKOTE – liepos 2 d. ar 3 d.

Mokėjimas pavedimu banke iki birželio 24 d. 
UAB „Korporacija Tjanši“
Įmonės kodas: 111733040
A. s. Nr. LT317300010081777773
Swedbank AB, banko kodas: 73000

Mokėjimo paskirties laukelyje įrašyti:
- TIENS mokymai 2016 07 02 (arba 03 d.)
- Konsultanto vardas, pavardė, ID


Ar smegenys sensta ?

022

 

Ar smegenys sensta ?

Logiškas teiginys būtų: sensta, nes visas organizmas sensta. Bet šis tvirtinimas klaidingas. Mūsų SMEGENYS NIEKADA NESENSTA. Visas organizmas keičiasi, organai ir raumenys atrofuojasi, ląstelės atsigamina lėčiau. Bet smegenyse procesai išlieka tokie pat. Smegenys dirba tuo pačiu ritmu tiek esant 15 – os, tiek ir 55 – erių metų. Žmonijos istorijoje gausu mokslininkų, menininkų, kurie ir 90 – ies metų būdami stebina stulbinančiais atradimais, sukuria nemirtingus meno kūrinius.

Tai kaip gi, tuomet, senatvinė demencija, marazmas, Alzheimerio, Parkinsono ligos?

Mąstykime kartu. Jau prieš porą amžių mokslininkai atrado smegenų amžinos jaunystės paslaptį ir naujausi moksliniai darbai šioje srityje tik patvirtina faktą, jog žmogaus smegenys nesensta. Kodėl vis dėlto blogėja atmintis, kur dingsta informacija?

Pasirodo, jog informacijos archyvai žmogaus smegenyse iš viso neišsitrina, o mūsų sukauptos žinios  išlieka amžiams. Netgi mirus žmogui, kai organizmas transformuojasi, supūva ir susimaišo su žeme, pavirsta žole, kurią suvalgo gyvūnai, šis archyvas perduodamas sekančiai kartai su maistu. Pastebėjote, kokie protingi dabar vaikai? Čia ne tik geninis paveldimumas.

Jeigu informacija smegenyse išlieka, vadinasi žmogus tiesiog nesugeba jos iš smegenų iškrapštyti. Ji yra sutraukta, koncentruota, užkoduota ir tūno galvos smegenų „sandėliukuose – rezervuaruose“ – hipokampuose, esančiose prie kairiojo ir dešiniojo smilkinių. Kas trukdo ištraukti informaciją?

 • Rutina. Įprastos veikimo schemos. Faktoriai, kurie anksčiau stimuliavo informacijos iš smegenų ištraukimą lemiamu momentu: atsakomybė atliekant užduotį, kruopštumas, smalsumas – šie faktoriai ilgainiui nublanksta. Organizmas nebereaguoja į juos taip, kaip anksčiau. Atsiranda daug pašalinių minčių, kitų trukdžių. Reikia atsinaujinimo.
 • Maistas – persivalgymas, valgymas visko iš eilės.  Chaosas valgant – chaosas mąstant.

 

                                              IMG_0423

 

 • Farmacija. Begalybė įvairių sintetinių vaistų: migdomųjų, raminamųjų, kraujo spaudimą mažinančių, vidurius reguliuojančių ir kitokių preparatų, kurie trukdo smegenims dirbti. Vertėtų surinkti visus vaistus ir nueiti pas vaistininką ar gydytoją pasikonsultuoti dėl kiekio ir pašalinio poveikio.
 • Kraujotakos sutrikimas.Kraujagyslėmis su kiekvienu širdies dūžiu į smegenis paduodamos medžiagos ir aktyvinama smegenų veikla. Su amžiumi ir veikiant stresui, kraujagyslės tampa kietesnės, trapesnės, jų vidinės sienelės pasidaro šiurkščios, apsineša, spindis susiaurėja ir nebepraleidžia tiek kraujo, kaip įprasta. Išvada: prižiūrėkime širdį, jos susitraukimai turi būti pakankamai stiprūs (gudobelės vaisiai, sukatžolė, mėtos) ir gerinkime kraujagyslių elastingumą, bei neleiskime susiformuoti trombams (liepos žiedai, medetkų žiedai, citrina, šalpusnio lapai). Jeigu patyrėme stresą – atsipalaiduokime (apynio spurgai, šalavijas). Klausos ir regos pablogėjimas dažniausiai atsitinka dėl tų pačių priežasčių.

Suaugusio žmogaus smegenys akumuliuoja neįsivaizduojamus informacijos kiekius. Pats vaisingiausias, produktyviausias smegenų amžius yra 70-90 metų. Ką daryti, kad taip ir būtų? Kad sulaukus garbaus amžiaus iš turimos smegenyse  informacijos sukurtume stebuklą? Receptas paprastas, priimtinas ir labai efektyvus:

 • Sportuoti, šokti.
 • Mokytis eilėraščių ir skaityti knygas. Deja, muzikos klausymasis ir kryžiažodžių sprendimas padeda žymiai mažiau, nei įprasta manyti.
 • Keliauti. Nebūtinai į tolimas šalis. Naujų įspūdžių ir patirčių gausu kiekviename Lietuvos kampelyje.
 • Keisti veiklą. Pavargote – eikite miegoti. Dirbate buhalteriu- eikite savanoriauti į slaugos namus.
 • Užsiimti smegenų aerobika – neurobika. Šių pratimų autorius – amerikietis mokslininkas Lawrence Katz. Tai reguliariai atliekami multisensoriniai pratimai, kuriais stimuliuojamos bei aktyvuojamos įvairios smegenų pusrutulių sritys. Pratimų tikslas – aktyvizuoti, įtraukti kuo daugiau jutimų (organų), koncentruoti dėmesį į pojūčius ir juos lavinti. Pvz.: regėtus vaizdinius stengiamasi išlaikyti atmintyje ir po to atvaizduoti popieriuje, susieti su garsais arba kvapais, pagal pažįstamų vietų garsus ir kvapus stengiamasi tiksliai atpažinti žinomą objektą, lokalizuoti buvimo vietą, atidžiai ištyrinėti egzotiškų vaisių kvapus, skonį, užsimerkus stengtis pajusti skirtumus lyginant su žinomais objektais.

NEUROBIKOS PRATIMAI KIEKVIENAI DIENAI:

 • Vaikčioti ir važinėti nepažįstamais maršrutais.
 • Namuose atliekant įprastus darbus – užsirišti akis (arba iš pradžių bent užsimerkti).
 • Dažniau perstatinėti baldus, ieškoti naujų pažįstamų, lankyti naujas vietas.
 • Tai ką anksčiau darėte dešine ranka – daryti kaire ir atvirkščiai (šukuotis, valytis dantis, valgyti, lyginti drabužius ir panašiai).

Mūsų busimo garbaus amžiaus išmintis priklauso nuo mūsų šių dienų veiksmų. Veikime.

 

040

logo

 

 

 

 


Nauja KAUNO HOSPISO NAMŲ internetinė erdvė!

IMG_0455
 
Su malonumu pranešame, kad VšĮ „Kauno hospiso namai“ jau sukūrė savo atskirą  internetinį tinklalapį http://www.hospisopagalba.eu/ .
Šios svetainės puslapiuose rasite daug vertingų patarimų, adresų.
O taip pat: 
 • sužinosite apie naujausius renginius;
 • savanorišką veiklą;
 • pamatysite Kauno hospiso įstatų bei licencijos dokumentus;
 • hospiso pacientų atsiliepimus;
 • medikų komandos prisistatymą;
 • hospiso ir paliatyviosios medicinos sampratų paaiškinimą;
 • pasiskaitysite apie hospiso pagalbos prieinamumo žingsnius;
 • mūsų geradarių sąrašus;
 • būsite pakviesti prisidėti prie mūsų hospiso veiklos ir įvertinsite ko šiuo metu trūksta tam, kad Kauno hospisas galėtų teikti kokybišką pagalbą ORIAM ŽMOGAUS PALYDĖJIMUI.
                                                 
                                                        IMG_0590
 
Kviečiame apsilankyti ir VšĮ „Kauno hospiso namai“ facebook paskyroje, kurioje matysite pačius šviežiausius įrašus ir įvykius.
 
Draugaukime ir kitoje erdvėje!
 
IMG_0650
 
 
                         logo                     ir          unnamed